Hilton turizm öğrencilerini ağırladı

İstanbul Hilton otelleri,konaklama sektöründeki birçok fırsatı tanıtan ve global kariyer etkinliği olan [email protected] Haftası’nda sektörde kariyer hedefleyen gençlerle buluştu.

18/05/2018 18:23
Hilton turizm öğrencilerini ağırladı

Hilton, konaklama sektöründe kariyer hedefleyen gençlerle [email protected] haftasında buluşarak;sektördeki farklı kariyer fırsatlarına ışık tuttu. İstanbul Hilton otellerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte öğrenciler yaz ve güz dönemi için staj başvurusunda da bulundu.

İstanbul Hilton otelleri,konaklama sektöründeki birçok fırsatı tanıtan ve global kariyer etkinliği olan [email protected] Haftası’nda sektörde kariyer hedefleyen gençlerle buluştu. Etkinliğin İstanbul’daki ayağı, İstanbul’daki Hilton otellerinin otellerininkatılımıyla 18 Mayıs tarihinde Hilton İstanbul Bosphorus’dagerçekleşti.Hilton, 14 Mayıs haftası boyunca, konaklama sektöründeki heyecan verici kariyer fırsatları hakkında 19 farklı üniversiteden 120 genci bilgilendirirken, farklı pek çok etkinliğe imza attı.

 

Sektörde kariyer hedefleyen gençlerle buluştu

1955’ten beri Türkiye’de varlığını süren Hilton otelleri, çalışanları için kariyer ve gelişim planları yapıyor. Çalışanlar işe giriş tarihinden itibaren öncelikle sertifikalı eğitmenler tarafından oryantasyon ve işbaşı eğitimlerine alınıyor. Bu süreçten sonra operasyonlarının uygunluklarına göre Vücut Dili, Zaman Yönetimi, Şikayetleri Ele Alma, Yaratıcılık Atölyesi, Spontane Davranış Becerileri gibi kişisel gelişim eğitimlerini de katılabiliyor. Aynı zamanda şef düzeyinden Genel Müdür düzeyine kadar liderlik eğitimleri sunan Hilton, dünyanın en büyük online öğrenim platformlarından biri olan “Hilton Üniversitesi”’ ile çalışanlarına 9 binin üzerinde kaynak sağlıyor.

Hilton Üst Sınıf Markaları Türkiye Bölge Müdürü ArminZerunyan, [email protected] Haftası’ndaki konuşmasında etkinliğin önemini şu sözlerle dile getirdi: “14 Mayıs haftası boyunca tüm dünyada başlattığımız [email protected] Haftası etkinlikleri ile iş arayanlara konaklama sektöründeki meslekler hakkında ilham vererek işyerinde başarılı olabilmeniz için hayati önem taşıyan beceriler hakkında rehberlik edeceğimizi umuyorum.”

Hilton gençlerin gelişimine önem veriyor

Hilton’un gençler için yarattığı fırsatların altını çizen ArminZerunyan, “Bizler Hilton olarak gençlerin gelişimine her zaman önem veriyor; genç kuşakları aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Dünyanın en büyük otel işletmecilerinden Hilton Otelleri’nin çatısı altında her zaman, kalifiyeçalışma arkadaşlarına ihtiyaç duyuyoruz.

Bu nedenle de Hilton olarak, gençlerin gelişimine önem veriyor; çalışanlarımıza eşsiz kariyer, gelişim ve eğitim olanakları sunuyoruz. Biz büyük bir aileyiz. Küresel araştırma ve danışmanlık şirketi Great PlacetoWork®’de iki yıl üst üste ‘Farklı Kuşakların İş Birliği’ ödülüne layık görülmemiz bunun en somut kanıtı. Ve şimdi sizlerle daha büyük bir aile olmayı, Hilton markasını birlikte daha da büyütmeyi arzu ediyoruz.” dedi.

Öğrenciler yaz ve güz dönemi için staj başvurusunda bulundu

[email protected]ı etkinlikleri, konaklama sektöründeki meslekler hakkında ilham vermesi, işyerinde ve ötesinde başarılı olmak için hayati önem taşıyan beceriler hakkında rehberlik ederek onlara destek olması açısından iş arayanlara eşsiz bir fırsat sundu.

Katılımcılar, özgeçmişleriyle birlikte sosyal ağlar oluşturmaya ve mevcut çalışanların konaklama sektöründeki kariyer yolları hakkındaki sunumlarına kadar çeşitli etkinliklere katılmak için Hilton İstanbul Bosphorus’a geldi. Kariyer haftasında öğrenciler yaz ve güz dönemi için staj başvurusunda bulunurken, iş başvuruları da kabul edildi.

 

Yorumlar