Havayolu firması uçağa binmeden önce yolcuları tartacak!

Haziran boyunca Yeni Zelandalı havayolu firması Air New Zealand'la seyahat edecek 10 binden fazla yolcudan, uçağa binmeden önce tartıya çıkmaları istenecek. Havayolu firması, uluslararası hatlarda seyahat edecek ve yolcu ağırlık anketine katılacak kişileri arıyor.

31/05/2023 13:04
Havayolu firması uçağa binmeden önce yolcuları tartacak!

Air New Zealand'a göre bu girişim "uçağın güvenli ve verimli çalışmasını" sağlamak için "temel" bir gereksinim. Aynı zamanda Yeni Zelanda Sivil Havacılık Otoritesi'nin de şartları arasında yer alıyor.

İç hatlarda uçan yolcular 2021'de tartılmıştı. Halihazırda pandemi sonrası uluslararası seyahat başlamışken, tartılma sırası uluslararası uçak yolcularına geldi.

The Independent'ın haberine göre, uçuş öncesi her yolcunun tartılması güvenliği artırabilir ve her bir uçuşun yol açtığı çevresel zararı azaltabilir. Halihazırda havayolu firmaları, "varsayımsal kütle" kullanarak yolcuların toplam ağırlığını önceden belirlenmiş sayılar üzerinden tahmin ediyor.

Firma, el bagajlarını tutarken tartılma hususunda tereddüt gösterebilecek yolculara endişelenecek bir şey olmadığına dair güvence vermeye istekli.

Air New Zealand'ın biniş kontrol geliştirme uzmanı AlastairJames, "Tartıya çıkmanın ürkütücü olabileceğini biliyoruz. Müşterilerimize görünür hiçbir yerde ekran olmadığına dair güvence vermek istiyoruz. Ağırlığınızı kimse göremeyecek. Biz bile. Tamamen anonim" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.