Hagia Sofia Mansions Curio Collection By Hilton hizmete girdi

Bünyesinde ünlü Yeşil Ev ve tarihi Soğuk Çeşme Sokağı'ndaki 12 konağın olduğu tesis, Hagia Sofia Mansions Curio Collection By Hilton markası ile misafir ağırlamaya başladı.

19/11/2019 22:17
Hagia Sofia Mansions Curio Collection By Hilton hizmete girdi

Dorak Holding tarafından Turing’den kiralanan tesisler, istanbul’un en turistik bölgesi Sultanahmet’te tek çatı altında toplam 78 odalı bir otel olarak hizmet verecek. Kapadokya Bölgesi başta olmak üzere İstanbul, Ankara ve Kuşadası’ndaki yatırımlarıyla turizm sektörünün güçlü markalarından olan Dorak Holding, Sultanahmet’te büyük bir projeye imza attı.

Aralarında tarihi Yeşil Ev’in de olduğu tarihi Soğuk Çeşme Sokağı’ndaki konakların işletim hakkını Turing’den devralan Dorak Holding, ünlü otel zinciri Hilton ile iş birliğine giderek tesisi Hagia Sofia Mansions Curio Collection by Hilton markası ile hizmete açtı.

Otelin açılışı için parti düzenlendi

Türkiye’de Hilton markasının Curio koleksiyonuna dahil olan ilk tesis olarak hizmete giren Hagia Sofia Mansions Curio Collection by Hilton, Topkapı Sarayı ile Ayasofya Müzesi’nin ortasında büyüleyici bir tarihin ortasında misafirlerini ağırlamaya başladı. Otelin açılışı için önceki gün bir parti düzenlendi.

Açılışta, Dorak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Serdar Körükçü, Başkan Yardımcısı Ahmet Kaplan Tan ve Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Pilav, Hilton Avrupa Mimarlık ve İnşaat Proje Yöneticisi Cihan Yıldırım, Hilton Kıdemli Yöneticisi Fabienne Salet ile Otel Genel Müdürü Melis Okay ve tüm çalışanlar yer aldı.

Yeşil Ev ve 12 konaktan oluşan toplam 78 odalı tesis

Yeşil Ev ve 12 konaktan oluşan toplam 78 odalı tesis, fine dining restoranı olarak hizmet veren bin 500 yıllık su sarnıcı ve tarihi sütunlarla çevrili SPA’sıyla İstanbul’da önemli bir merkez olacak.

Dorak Holding tarafından yeni bir çehreye büründürülen ve değerli kültür mirasını korumak için özenle hazırlanan proje kapsamında, toplam 9 bin metrekarelik alan yeniden İstanbul’a kazandırılmış oldu.

Ayasofya Müzesi ve Topkapı Sarayı’na komşu

Dünya standartlarının üzerinde bir hizmet kalitesi ile misafirlerini ağırlayacak olan Hagia Sofia Mansions Curio Collection By Hilton, konuklarına Ayasofya Müzesi ve Topkapı Sarayı’na komşuluk etme imkanı veriyor.

Selim döneminde yapılan misafirhane ve sarayda görevli üst düzey çalışanların barındıkları konakların bulunduğu Soğuk Çeşme Sokağı şimdi, Ottoman Suites, Hagia Sofia Suites, Hürrem Sultan Suite, Junior Suite ve Superior Room olarak farklı oda tipleriyle tarihle iç içe farklı bir deneyim sunuyor.

Hagia Sofia Mansions Curio Collection By Hilton’un başka bir dikkat çekici özelliği de “misafir elçileri” olacak

Her konak geçmişte olduğu gibi Menekşe, Gül, Orkide, Papatya, Karanfil, Lavanta ve Sümbül gibi çiçek isimleriyle anılıyor. Roma İmparatoru 1. Justinyanus tarafından 527 - 565 yılları arasında yapılan su sarnıcı ise Sarnıç Restoran olarak usta şeflerin elinden çıkan lezzetlerle misafirlerini ağırlıyor.

Hagia Sofia Mansions Curio Collection By Hilton’un başka bir dikkat çekici özelliği de “misafir elçileri” olacak. Tarihi evlere gelen konuklar, Osmanlı döneminde olduğu gibi bir geleneği devam ettirerek, Özel tasarım giysileri ile bir estetik sunan “Guest Ambassador  - Misafir Elçileri” tarafından karşılanacak ve konaklamaları boyunca kendilerine yardımcı olunacak.

Yorumlar