Görüntüler tartışma yarattı: Faslı turist kavgası...

Faslı bir turist çektiği videoda ağlayarak ırkçılığa uğradığını iddia etmiş, "Türkler dünyanın en ırkçı insanları" demişti. Sosyal medyada "Zafer Partisi turizmi baltalıyor" yorumları yapılması nedeniyle paylaşım yapan Ümit Özdağ, Faslı turistin otobüste yaşadığı tartışmanın nedenini açıkladı.

25/08/2023 14:59
Görüntüler tartışma yarattı: Faslı turist kavgası...

Bir turistin Türkiye'de ırkçılığa uğradığını iddia ederek ağladığı video tartışma yaratmış, sosyal medyada gündem olmuştu. Kimileri turistlerin Türkiye'deki bazı tutumlarını eleştirirken, kimileri olumsuz söylemlerin turizmi kötü etkileyeceğine değinmişti.

Paylaşılan videoda turistin "Ben buraya gelirken yalnızca sizin havayollarınıza 2 bin Euro verdim, otel vs hariç. Siz ise bize bu muameleyi layık görüyorsunuz. Herkese söylüyorum, bunların ülkesine gelmeyin. Türkler dünyanın en ırkçı insanları." dediği öne sürülmüştü.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise, "Özdağ turizmi baltalıyor" şeklindeki sosyal medya paylaşımının ardından Özdağ, Zafer Partisi'nin turistlere karşı olmadığını ifade etti.

Özdağ, Faslı turistin otobüste bağırarak konuştuğunu, kendisini uyaranlarla tartışma yaşadığını belirtti. O paylaşımında şunları söyledi:

"Otobüste bağırarak konuşuyor. Bağırmaması için uyarılıyor. Ve tartışma çıkıyor. Bütün hadise bu. Bütün Arapsever AKP tayfası 'Zafer Partisi ve Özdağ turizmi baltalıyor' diye sosyal medyaya dökülüyor.

1) Zafer Partisi turistlere karşı değil. Nereden gelirler ise gelsinler ve gitsinler.

2) Zafer Partisi yabancı öğrencilere karşı değil. Ancak Zafer Partisi 3 kuruş parası ile turistin kendini Türkiye’nin sahibi gibi görmesine, Türk milletini aşağılamasına karşı. Vatanımızı ve ailemizi savunacağız."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.