Galata Kulesi yeniden ziyarete açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yürüttüğü onarım ve iyileştirme çalışmaları tamamlandı. Galata Kulesi'ne saat başına en fazla 100 ziyaretçi alınacak.

25/05/2024 21:46
Galata Kulesi yeniden ziyarete açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul'un tarihi simgelerinden Galata Kulesi'nde başlatılan onarım ve iyileştirme çalışmalarını tamamladığını duyurdu. TGRT Haber'in aktardığına göre, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, betonarme yapılar üzerindeki teknik analizler ve jeoradar raporlarına dayanarak hazırlanan projelerin, modern teknolojiler ve uzman akademisyenlerin rehberliğinde gerçekleştirildiği belirtildi.

25 Mayıs 2024 tarihinden itibaren ziyaretçilere açılacak olan Galata Kulesi, saat başına en fazla 100 kişinin giriş yapabileceği şekilde düzenlendi. Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ""Restorasyon çalışmaları, fen ve sanat kurallarına uygun şekilde tamamlanarak yapı hem kültürel mirasımızı koruyacak hem de ziyaretçilere ve göçmen ebabil kuşlarına ev sahipliği yapacak şekilde düzenlenmiştir. Çalışmalar, profesyonel dağcılar tarafından yapılan kapsamlı uygulamalarla desteklenmiştir." ifadelerine yer verildi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.