Fransız grup Türkiye'de 99 otele çıkacak

Accor Otel Grubu Türkiye’de 55 olan otel sayısını, önemli bir atılımla 2023 yılına kadar 99 otele ulaştırmayı hedefliyor.

05/11/2019 17:24
Fransız grup Türkiye'de 99 otele çıkacak

Accor Otel Grubu, globalde büyümeyi sürdürürken, yatırımlarına yenileri ekleyerek Türkiye’de de güçleniyor. Üçüncü çeyrekte 60 yeni otel daha açan Accor Otel Grubu’nun büyümesine paralel olarak grubun çatısı altındaki Mercure markası da dünyanın en güçlü otel markası seçildi. “Mercure” markasının Türkiye’deki en yeni iki oteli olarak Mercure İstanbul Sirkeci ve Mercure Bakırköy öne çıkıyor.

Fransa merkezli Avrupa’nın en önde gelen otel zinciri Accor Otel Grubu 2019 yılı üçüncü çeyreğinde de rapor edilen büyümesinin paralelinde Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor.

Accor çatısı altındaki “Mercure” markası da dünyanın en güçlü markası seçildi

Accor Otel Grubu’nun, üçüncü çeyrekteki büyümesine paralel olarak, uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance tarafından Accor çatısı altındaki “Mercure” markası da dünyanın en güçlü markası seçildi.

Brand Finance Oteller listesinin "marka gücü" sıralamasında en üst sırada Mercure Otel markası yer alırken, Accor Otel Grubu’nun Türkiye’deki en yeni iki oteli olarak Mercure Sirkeci ve Mercure Bakırköy öne çıkıyor.

Türkiye'de 55 oteli var

Mercure İstanbul Sirkeci Hotel, Sirkeci'de, İstanbul'un ana turistik mekanlarına 5 dakikalık yürüyüş mesafesinde yer alıyor. Otel, İstanbul'un Avrupa yakasına ve yanı sıra ticaret bölgelerine kolay ulaşım sunarken, Mercure markasının lokal üreticileri ve zanaatkarları destekleyen vizyonuyla hizmet veriyor. Bu doğrultuda Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen ürünlerden hazırlanan kahvaltısıyla büyük ilgi görüyor.

Ağustos’ta açılışı gerçekleşen Mercure İstanbul Bakırköy oteli de aynı vizyonla 93 odayla hizmet veriyor. Accor Otel Grubu Türkiye’de 55 olan otel sayısını, önemli bir atılımla 2023 yılına kadar 99 otele ulaştırmayı hedefliyor.

Yorumlar