Türkiye'ye tatile gitmeyin... Finlandiyalı milletvekilinden boykot çağrısı

Türkiye'nin Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini veto edeceğini açıklaması Fin milletvekillerini rahatsız etti. Finlandiya'da Merkez Parti üyesi milletvekili Mikko Karna, Türkiye Finlandiya'nın NATO üyeliğine onay verene kadar Türk kebap restoranlarını ve Türkiye'de üretilen otomobilleri boykot etme çağrısında bulundu.

20/05/2022 14:42
Türkiye'ye tatile gitmeyin... Finlandiyalı milletvekilinden boykot çağrısı

NATO üyeliği için resmen başvuru yapan Finlandiya'da Merkez Parti üyesi milletvekili Mikko Karna, Türkiye Finlandiya'nın NATO üyeliğine onay verene kadar Türk kebap restoranlarını ve Türkiye'de üretilen otomobilleri boykot etme çağrısında bulundu.

Mikko Karna yaptığı açıklamada, "Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini kabul edene kadar herkes Türkiye'yi boykot etmeli" dedi. Birgün'de yer alan habere göre, milletvekili Mikko Karna, vatandaşları Türkiye'deki tatil bölgelerine ve Türk kebap restoranlarına gitmemeyi; Türk yapımı arabalarını kullanmamayı, Türkiye Finlandiya'nın NATO üyeliğine onay verene kadar boykot etmeye çağırdı.

"Türkiye'nin Finlandiya'nın NATO'ya girmesini engelleyeceğine kimse inanmıyor, bu Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın bir güç oyunu" diyen Finlandiyalı milletvekili, "Türk lider bu şaşırtıcı çıkışı ülkesinin iç politikasında yaşadığı sorunlar ve onun popülaritesini tüketen korkunç ekonomik durum" nedeniyle yapıyor yorumunda bulundu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.