Ferien Touristik - Coral Travel Almanya, Avrupalı turizmcileri Kemer'de buluşturdu

‘KMR şimdi-jetzt-now’ sloganı altında Ferien Touristik - Coral Travel Almanya’nın, acente platformu ITTforum ile birlikte Tekirova’daki Nirvana Dolce Vita’da düzenlediği 2022 Kemer buluşmasına başta Almanya, Avusturya, İsviçre, Hollanda ve Belçika’dan gelen 130 satış acentesi yetkilisi olmak üzere 150 turizm profesyoneli katılım sağladı.

13/06/2022 22:28
Ferien Touristik - Coral Travel Almanya, Avrupalı turizmcileri Kemer'de buluşturdu

10 – 13 Haziran tarihleri arasındaki buluşmanın açılışında konuşan Ferien Touristik - Coral Travel Almanya Genel Direktörü Koray Çavdır, grubunun Kemer’de hep var olup, bölgeyi tüm kaynak pazarlarıyla sürekli desteklediğini, mevcut durumda da bu desteğin devam edeceğini, 3 hafta önce Köln’deki Kemer gecesi ve 2022 Kemer buluşmasıyla bunun altını çizdiklerini vurguladı.

2019’a kıyasla 2022’de kapasite 2,5 katına çıktı

Almanya başta olmak üzere, Orta Avrupa’dan da Kemer’in ilk tercih edilen destinasyon olması için her türlü imkanları seferber edeceklerini vurgulayan Çavdır, artacak talebin bölgede kapasite olarak da karşılık göreceğinden emin olduğunu belirtti.

Acentelerin kendileri için en önemli satış kanalı olduğunu ileten Çavdır, bu sene Ferien Touristik - Coral Travel Almanya’ya yoğun ilgi ve destekleri için de acentelere teşekkür etti. Bu destek sayesinde 2022’de kapasitenin 2019’a kıyasla 2,5 katına çıktığını, acentelere hızlı ve ayrıcalıklı hizmet prensibini daha da geliştirerek ileriki senelerde, satış acenteleriyle ortaklaşa daha yüksek hedeflere yürüyeceklerini bildirdi. 

Uzun aradan sonra Avrupa’dan gelen profesyonellere yönelik Kemer’de düzenlenen ilk etkinlik

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise, Kemer’in Avrupa pazarlarında hak ettiği ilgiyi tekrar görmesi adına yapılan etkinlikte satış acentelerine gösterdikleri ilgi ve ITTforum ve Ferien Touristik - Coral Travel Almanya’ya düzenledikleri buluşma için teşekkür etti, bölgenin ve Kemer Belediyesinin, tüm paydaşları desteklemeye devam edeceğini vurguladı.

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı yaptığı konuşmada; bu organizasyonun uzun aradan sonra Avrupa’dan gelen profesyonellere yönelik Kemer’de düzenlenen ilk ve devam ettirilmesi gereken bir etkinlik olduğunu, Kemer’in sürdürülebilir şekilde Avrupa pazarlarında odak noktası haline gelmesi ve satış pazarlama çalışmalarının devam ettirilmesi gerektiğini iletti.

Organizasyon, uzun aradan sonra Avrupa’dan gelen profesyonellere yönelik Kemer’de düzenlenen ilk etkinlik

Alman Touristik Aktuell dergisinin başyazarı Matthias Gürtler’in moderatörlüğünü yaptığı panelde, Kemer’in Almanya ve Avrupa pazarlarından tekrar eski ve hak ettiği ilgiyi kazanması, tatil için ilk tercih edilen yerlerden biri olması için ne yapılması gerektiği tartışıldı.

Panelde söz alan acente platformu ITTforum’un Almanya Genel Koordinatörü Funda Taşar, özellikle bölgedeki buluşmanın satış acentelerinin Kemer’i aktif olarak ön plana çıkarıp müşterilerine sunmalarını sağlayacağını belirtti. Kendisi dahil satış acentelerinin de bölgeyi gördükten sonra önyargıdan arınmış, müşterilerini bilen, bu bilgi ışığında Kemer’e yönlendireceklerinden emin olduğunu bildirdi.

Ayrıca hedef kitlelerine göre de her türlü bütçeye ve aktivite ilgisine göre imkanlar olduğunu, acentelere de bu geniş imkanların satış için destek olduğunu paylaştı. Bölgeden gösterilen ilgiye ve desteğe teşekkür eden Taşar, bunun sadece bu seneye mahsus olmayıp, önümüzdeki yıllarda da devam ederek sürdürülebilir olması gerektiğinin altını çizdi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.