Fairmont Quasar İstanbul’a yeni Executive Chef

Fairmont markasının Türkiye’deki ilk oteli olan Fairmont Quasar Istanbul’a Executive Chef/Başaşçı olarak Ercan Yamantürk atandı.

08/04/2022 00:07
Fairmont Quasar İstanbul’a yeni Executive Chef

Fairmont Quasar Istanbul’un mutfağında Executive Chef Ercan Yamantürk ile yepyeni bir dönem başladı. Mutfak serüveni boyunca birçok 5 yıldızlı lüks otelde görev alan Yamantürk, gastronomi alanındaki eşsiz birikimi ve yenilikçi tarzıyla Mart 2022 itibarıyla konuklarına unutulmaz bir lezzet deneyimi yaşatıyor.

Yiyecek-içecek sektöründe 27 yılık bir deneyime sahip olan Ercan Yamantürk, kariyerine Çırağan Palace Kempinski’de komi olarak başladı. Ardından Four Seasons Sultanahmet’te çalışmaya başlayan Yamantürk, tekrar Çırağan Palace Kempinski’ye geçerek burada Chef de Cuisine pozisyonuna yükseldi. Daha sonra Four Seasons Bosphorus’a Executive Sous Chef olarak atanan Ercan Yamantürk son olarak Shangri-La Istanbul’da Executive Chef olarak görev aldı.

Türk ve uluslararası mutfaklarda uzman 

Türk ve uluslararası mutfaklarda uzman olan ve bu konuda pek çok sertifikaya sahip Ercan Yamantürk, yurtdışında düzenlenen Türk haftaları ve tanıtım organizasyonlarında görev aldı. Bağlı bulunduğu zincirin yurtdışı otellerinde Türk mutfağı üzerine pek çok eğitim verdi. Ayrıca ülkemizi uluslararası platformlarda temsil etmek üzere pek çok genç şefin yetiştirilmesine katkıda bulundu.

Ercan Yamantürk, Fairmont Quasar Istanbul’un yeni Executive Chef’i olarak Ukiyo, Aila ve Stations restoranın yanı sıra otelin ziyafet menülerine de yepyeni dokunuşlar katıyor. Lezzeti kadar görselliğiyle de öne çıkan tabaklar yaratmaya ve yöresel lezzetleri modern sunumlarla birleştirmeye özen gösteren Yamantürk, mutfağında organik, yerel ve taze ürünlerin kullanımına önem veriyor. 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.