EXPO alanı, çok güzel personel köyü haline getirilebilir

Turizmde personel sorunu olmadığını, personeli yönetme sorunu olduğunu belirten Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Kaan Kavaloğlu, Antalya’daki atıl durum bulunan EXPO alanının personel  köyüne dönüştürülebileceğini ifade etti.

01/04/2024 13:03
EXPO alanı, çok güzel personel köyü haline getirilebilir

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, Antalya’da yaşanan personelin barınma sorununu çözmek için atıl durumda bulunan EXPO alanının personel köyüne dönüştürülebileceğini söyledi.

Turizmdays’ten Emin Demir’in haberine göre turizmde personel sorunu olmadığını, personeli yönetme sorunu olduğunu belirten Kaan Kavaloğlu, ‘’Turizm sektöründe personele sunulan imkanlar başka sektörlerde yok. Özellikle lojmanlar ve diğer imkanlara baktığımızda bunları sağlayan başka sektör yok. Bunu daha iyi sunmalıyız’’ dedi.

“EXPO çok güzel bir personel köyü haline getirilebilir”

Antalya’da arazi ve gayrimenkul maliyetlerinin çok yükseldiği için personeli konaklatılabilecek alanların daralmaya başladığına dikkat çeken Kaan Kavaloğlu, şunları söyledi:

"Personel lojmanları yapılabilmesi için devletin arazi tahsis etmesi gerekiyor. Otelci de bu alanlara sadece personelin konaklayacağı yerler yapsın. Bu yerler yine devletin olsun. Antalya’da EXPO’nun bulunduğu alanın atıl kalması üzücüdür. Antalya’nın merkezinde çok değerli bir arazi. Belki dünyanın sayılı güzel yerlerinden bir tanesi EXPO alanıdır. EXPO çok güzel bir personel köyü haline getirilebilir. Güzel binalarla yaşam haline getirilebilir. Oraya Antalya’nın içinden hafif raylı sistem geliyor. Personel köyünden otellere insanları daha rahat taşıyabiliriz.

Bunun gibi yerler diğer bölgelerde de yapılmalı. Alanya, Manavgat ve Kemer’de de personel köyleri yapılabilir. Antalya’da yapılabilecek 4 personel köyü ile personelin barınma sorunu çözülür. Tarihe de özel bir not düşmüş olur.”

“Trafik sorununun acilen ele alınması gerek”

Antalya’nın en büyük sorunlarından birinin trafik olduğunu ifade eden Kavaloğlu, “Turizm sektörü için personelin barınma sorunun yanında en önemli sorun maalesef trafiktir. Sorun çok ciddi bir şekilde acilen ele alınıp çözülmesi gerekiyor. Bunun için hem genel hem yerel yöneticilere büyük iş düşüyor.

Alt yapı çalışmalarının bütün Antalya’ya yayılması gerekiyor. Bizim korumamız gereken denizimiz ve çevremiz var. Bunları korumalıyız. Bunları koruyabilirsek turizmde önümüz açık olur" diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.