Ersoy'un bakanlığı döneminde hızlı bir değişim gözleyeceğiz

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Danışma Kurulu Eşbaşkanı Av. İlker Ünsever,  Ersoy’un “turizm sektörünün ihtiyaçlarını ve sorunlarını da bilen, sektörün her yanında yatırımları ve deneyimi olan bir bakan” olduğunu söyledi.

11/07/2018 04:19
Ersoy'un bakanlığı döneminde hızlı bir değişim gözleyeceğiz

 “Sayın Ersoy’un sektörün her tarafında deneyimi olması, özellikle  konaklama sektörü ile seyahat acenteleri arasındaki ilişkiyi  daha sağlıklı kuracağı bir sistemin destekleyicisi olacağını düşündürüyor” diyen Ünsever, şu görüşleri dile getirdi:

“Sektörün gerçekten ihtiyaç duyduğu yapısal değişiklikler, özellikle mevzuata ilişkin değişiklikler büyük destek görecek ve  hızlı bir değişimi gözleyeceğiz diye düşünüyorum. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bu dönem turizmde yapısal anlamda bir dönüşümün, değişimin ışığını tutabilir.

Türkiye turizminin  rüştünü ispat etmiş bir sektör yapısı oluşması anlamında ciddi bir atak beklemek hakkımızdır.  Artık turist sayısını attırmak turizm sektörünü geliştirmek değil. Bu dönem yapılandırma dönemi olmalı, turizm bu dönemde yeniden yapılandırılabilir. Buna ilişkin bakanın ve mevcut düzenin verdiği bir umut var.”

 

 

Yorumlar