Erdek’te oteller öğrencilere açılıyor

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, "Erdek'teki turistik otel-motel işletmelerinin sahipleriyle görüşmeler yaptık. Düzler bölgesinin yanı sıra Çuğra'daki bazı otel ve motellerle anlaşma sağladık.  Erdek ilçesinde üniversite öğrencileri otellerde kalacak" dedi.  

18/09/2021 19:17
Erdek’te oteller öğrencilere açılıyor

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, "Bu yıl, üniversitemizde 19 bin dolayında öğrenci eğitim-öğretim görecek. Bu öğrencilerin 14-15 bini Bandırma'da okuyacak. Devletin, üniversitemize bağlı tüm ilçelerdeki öğrenci yurdu kapasitesi 3 bin 800 civarında. Bu kapasitenin 3 bin 50'si ise, Bandırma'da. Bandırma ve yöresindeki özel yurtlar, evler ve apartların kapasiteleri de dahil olmak üzere yaklaşık 6 bin dolayında öğrenci kapasitesi bulunuyor.

Öyle anlaşılıyor ki, Bandırma'ya gelecek öğrencilerimiz için Erdek'te de barınma yerlerine ihtiyaç duyacağız. Bu konuda, Erdek Kaymakamı, Belediye Başkanı ve muhtarların yanı sıra Erdek'teki turistik otel-motel işletmelerinin sahipleriyle görüşmeler yaptık. Düzler bölgesinin yanı sıra Çuğra'daki bazı otel ve motellerle anlaşma sağladık. Konuyla ilgili destekleri için Erdek Kaymakamına ve belediye başkanına teşekkür ediyorum" dedi. (İHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.