Emeklilere seyahat ve tatil desteği geliyor

Emekli maaşlarında yapılacak artışlar konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın koordinasyonunda yürütülen çalışmalar sürerken, yeni yılla birlikte emeklilere bazı sosyal desteklerin de verilmesi gündeme geldi.

08/10/2023 23:37
Emeklilere seyahat ve tatil desteği geliyor

Edinilen bilgilere göre, bütçe dengeleri, enflasyon oranı ve refah payı da eklenerek, yapılacak artışlar konusunda alternatifli bir taslak hazırlandığı belirtildi. Taslağa göre emeklilerin tatil veya seyahat yapabilmeleri, kültürel faaliyetle katılabilmeleri kapsamında devlet tarafından bazı sosyal destekler verilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre, "Enflasyonun tahribatına karşı çalışanları ve emeklileri koruyacağız. Sosyal adaleti hayata geçirecek politikalar yürütüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın talimatı doğrultusunda Maliye Bakanımız ile birlikte çalışıyoruz. Yakın zamanda iyileştirme olacak. Çeşitli senaryolar üzerinde çalışıyoruz.

İyileştirme konusunda alternatifli çalışma yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı kamuoyuna açıklayacak. Emeklilerimizin sosyal boyutunu da ele alacağız. Sosyal destek konusunda bazı adımlar olacak. Emeklilerin seyahat ve kültürel faaliyetlere katılabilmeleri konusunda bazı adımlar atacağız" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.