Ali Can Aksu: Eleştirmek yerine turizm için çözüm ve fikirler üretmeliyiz

Turizoom International Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Aksu, "TGA’nın Türk turizm tanıtım ve geliştirilmesinde ana aktör olduğu olgusunu kabul etmek zorundayız" dedi.

21/08/2023 11:46
Ali Can Aksu: Eleştirmek yerine turizm için çözüm ve fikirler üretmeliyiz

"Turizm uzun yıllardan beri dünyada sektörel olarak ülkelerin stratejik çalışma alanlarına girdi. Dünya destinasyon yönetiminde farklı çözümler, konseptler ile ilgiyi arttıracak modeller üzerinde bilimsel ve teknolojik çalışmalar hız kazandı" diyen Ali Can Aksu, dünyada turizm tanıtım stratejilerinin alışılmışın çok dışına çıkarak, ağırlığını dijital kanallara yönelttiklerini söyledi.

Turizoom International Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Aksu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Turizm tanıtım fuarları fiziksel açıdan önem arz etmeye devam etse de fuarların varlığı ve fuarların sonuç bildirgeleri de dijital kanallara ihtiyaç duymaktadır. Ülkemizde ise TGA Turizm Geliştirme Ajansı dünya turizm arenasında rekabet gücümüzü arttırmak amacı ile kuruldu.

Ajans, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca belirlenen turizm strateji ve politikaları doğrultusunda Türkiye’nin turizm hedeflerine ulaşması, mevcut turizm olanaklarının dünya çapında tanıtılması ve pazarlanması, potansiyel turizm olanaklarının ise keşfedilerek geliştirilmesi ve kazandırılmasına ilişkin olarak tüm tanıtım/pazarlama/iletişim faaliyetlerini yürütmek için kuruldu.

"TGA, Türk turizminin tanıtım ve geliştirilmesinde ana aktördür"

Ajan, turizm sektör temsilcileri tarafından yönetilmektedir ve kurulduğu günden beri olumlu bir performans sergilemiştir. Dolayısı ile turizm sektör ve paydaşlar TGA’nın almış olduğu katkı paylarını eleştirmek yerine, kendi bölgelerinin turizm destinasyon çalışmalarına daha çok nasıl katkılar sağlanabilir?

Bölgelerindeki güçlü yönler nelerdir? Noktasında fikirler ile destekleyip birlikte çalışma ve fikir üretme modelini denerse çok daha iyi sonuçlar alınacaktır.

Sonuç olarak; TGA’nın Türk turizm tanıtım ve geliştirilmesinde ANA AKTÖR olduğu olgusunu kabul etmek zorundayız."

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.