Duysak; “2021 yılı el emeği göz nuru ürünlerin yılı olacak”

Turizm ve medya sektörüne yıllarını veren Derya Duysak, TGRT EU’da yayınlanan “Benim Şehrim Benim Hikayem” İzmir belgeseline konuk oldu.

20/01/2021 22:03
Duysak; “2021 yılı el emeği göz nuru ürünlerin yılı olacak”

Şubat ayının ilk haftası yayınlanacak olan programda Derya Duysak, Handcraft olarak kendi ürettiği 'El Emeği Göz Nuru' ürünlerini tanıttı. Uzun zamandır el emeği ürünlerin tasarımlarını yapan Duysak, “Son 1 yıldır yaşanan pandemi nedeniyle evlerimize kapandık. İnsanın her zaman bir B Planı olmalı. Artık teknoloji çağında yaşıyoruz.

2021 yılında El Emeği Göz Nuru ürünler çok değerli olacak. Bu durumdan  yola çıkarak bir nevi krizi fırsata çevirmek düşüncesiyle bu dönemi çok iyi değerlendirerek ve güzel tasarımlar üreterek yaratıcılığı ön plana çıkartmak istedim. Kaliteli ürün, kaliteli hizmet en önemli misyonum.

Pandemiden en fazla turizm sektörü etkilendi

Tüm sektörlerimiz pandemi nedeniyle çok sıkıntı yaşadı halen de yaşıyor. Bu durumdan en fazla turizm sektörümüzün etkilendiğini düşünüyorum.

Online çalışmaların hız kazandığı bir zamanda deryaduysak.com olarak web sitem hizmete girdi. Yıllardır devam edem turizm haber portalım da yayın hayatına  halen devam ediyor.

Tekdüzeliğine ve sıkıcılığına meydan okuyorum

El emeği, göz nuru ürünleri, çalışıp gayret edip üreterek başardığınız da tekdüzeliğine ve sıkıcılığına meydan okuyorsunuz. Bu sürecin daha da gelişmesi için önemli dokunuşların yapılması gerek.

Kadınların yaşamın her alanında varlığını çok önemsiyorum. Kadın yaşama ne kadar çok dokunursa, özellikle de ekonomik faaliyetlere katılımı ne kadar artarsa; yaşam da, ekonomimiz de o kadar güçleniyor, zenginleşiyor. Girişimci, rekabetçi ve güçlü bir ülke olma yolunda bir dönüşüme ihtiyacımız var.

El Emeği Göz Nuru ürünler için instagram da deryaduysak¬-handcraft ve derya duysak.com’u ziyaret edebilirisiniz.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.