Dünyanın en iyi 100 plajından biri Türkiye'de

Karayipler, Yunanistan, Hawaii, Seyşeller… Bir gezi firmasının oluşturduğu rehber dünyanın dört bir yanındaki göz alıcı sahilleri derledi. Listede Türkiye'den de bir rota yer aldı.

26/01/2024 15:08
Dünyanın en iyi 100 plajından biri Türkiye'de

“Dünyanın En İnanılmaz 100 Sahili” isimli bir kitap hazırlayan Lonely Planet, mağaraların ve koyların da yer aldığı çeşitli plajları listesine dahil etti. Peki Türkiye'den de bir plajın kendine yer bulduğu listede başka hangi ülkeler yer alıyor?

RHOSSILI BAY - GALLER

Lonely Planet bu plaj hakkında, "Rhossili neredeyse 5 km uzunluğundaki bal rengi kumlarıyla göz kamaştırıyor. 188 km2'lik Gower Alanı'nın bir parçası olan Galler'in bu gözlerden uzak bölgesi, ruhu harekete geçiren özel bir enerjiyi koruyor." diyor.

KEEM BAY PLAJI - İRLANDA

Lonely Planet bu plaj hakkında, "Mayo İlçesi'nin Achill Adası'nın batı ucundaki Keel köyünden baş döndürücü ama dudak uçuklatacak derecede güzel 8 km'lik bir araba yolculuğu, İrlanda'nın en görkemli, tenha plajlarından birine sizi hazırlıyor." diyor.

DUEODDE PLAJI - DANİMARKA

Lonely Planet bu plajı "ince, parlak beyaz kumlardan oluşan gözlerden uzak bir alan" olarak tanımlıyor.

KOKKINOKASTRO PLAJI - YUNANİSTAN

Lonely Planet, Kokkinokastro'yu "dağlık Alonnisos'taki birçok plajın en muhteşemlerinden biri" olarak tanımlıyor.

ONELOA PLAJI - HAWAII

Lonely Planet, Pasifik sularına bitişik olan bu plajın, "vahşi ve bakir" kalabilmesinin iyi bir özellik olduğunu söylüyor.

KABAK KOYU - MUĞLA

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yer alan ve yerli turistin sıkça tercih ettiği Kabak Koyu da, en güzel plajlar listesine girmeye hak kazandı.(Sözcü)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.