Dünyaca ünlü otel grubu Türkiye'de 50 otele ulaşacak

Radisson Otel Grubu Afrika ve Türkiye İş Geliştirme Başkanı Ramsay Rankoussi de, Türkiye'deki hedeflerine beklediklerinden daha önce ulaşacaklarını açıkladı.

29/05/2022 22:17
Dünyaca ünlü otel grubu Türkiye'de 50 otele ulaşacak

Rankoussi, yaptığı açıklamada geçen yıl, 2025 yılında 50 otele ulaşmaya hedeflediklerini ancak yüksek ihtimalle bu hedefe bu yıl sonunda ya da 2023'ün başında ulaşacaklarını bunun da Türkiye'ye olan tutkularını gösterdiğini söyledi.

İSTANBUL KİLİT ÖNEMDE

Rankoussi, Türkiye'de 44 otel ve 7 bin odayla hizmet verdiklerini belirterek, "Özellikle, İstanbul bizim için kilit öneme sahip, portföyümüzün yüzde 50'si bu şehirde. İstanbul gelecekteki büyüme açısından da proaktif bir şehir.

İlk 'Radisson Individuals'u geçtiğimiz aylarda İstanbul'da açtık. Radisson Individuals bizim yeni markamız ve bu yıl için önemli bir dönüm noktası. Bu markanın büyümesini hızlandıracağız" dedi.

TURİZMDE SALGIN ÖNCESİNE DÖNDÜK

Geçen yıl Erciyes ve Bodrum'da oteller açtıklarını kaydeden Rankoussi, Akşam'da yer alan habere göre, bu yıl yakın bir zamanda Antalya'daki yeni yatırımlarını da açıklayacaklarını belirterek, resort otel lokasyonlarını çeşitlendirmek istediklerini söyledi.

Sektörde salgın öncesi dönem seviyelerine geri dönüldüğüne vurgu yapan Rankoussi, turizm açısından Türkiye'ye yoğun bir ilgi olduğunu söyledi. Rankoussi, İstanbul Havalimanı'nın insanların erişimi anlamında önemli bir fark yarattığının altını çizerek, turizmin ana etmeninin altyapı olduğuna dikkati çekti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.