Dünyaca ünlü otel grubu günlük oda temizliğini kaldırıyor

Hilton’un Korona pandemisi nedeniyle ilgili alınan önlemler kapsamında günlük oda temizleme hizmetini kaldırmasına tepkiler geliyor.

07/10/2021 13:41
Dünyaca ünlü otel grubu günlük oda temizliğini kaldırıyor

Hilton'un günlük oda temizlik hizmetini kaldırmasına itiraz ve tepkiler yükseliyor. Hilton’un küresel salgın (Pandemi) ile ilgili alınan önlemler kapsamında günlük oda temizleme hizmetini kaldırmasına tepki var.

Karara sendikalar itiraz ederken kararın pandeminin istismarı olduğunu söylüyor. İspanya’daki otel çalışanları sendikası Hilton'un günlük temizlik hizmetinin kaldırılmasına karşı küresel bir kampanya çağrısı yaptı.

Yüz binlerce iş kaybına neden olacak

Comisión Obreras (CC. OO.) Hilton Hotels & Resorts'un otellerinin odalarının günlük temizliğini kaldırma kararının, “Yüz binlerce iş kaybına neden olacağını söylüyor. Sendikadan yapılan açıklamada, kararın pandemiye nedeniyle alındığı söylense de uygulamanın hijyen kurallarına aykırı olduğu, kararın pandeminin istismarı olduğu belirtiliyor.

Sendika merkezi Amerika’da olan otel çalışanları sendikalarının uluslararası kuruluşu Unite Here Rel IUF'ye, Hilton’un bu kararının uygulanması ve genişletilmesini önlemek için dünya çapında bir kampanya yürütülmesi için başvuruda bulundu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.