Doluluk yüzde 98... İstanbul'da otellerde yer yok

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, mayıs ayında İstanbul'da otellerde yer bulunamadığına işaret ederek, “Birçok otel şimdiden dolmuş durumda. Toplam doluluk oranı yüzde 98'lere vardı." dedi.

08/05/2022 23:24
Doluluk yüzde 98... İstanbul'da otellerde yer yok

Türkiye’nin ağırlayacağı turist ve doğal olarak kasasına koyacağı döviz geliri, bu yıl özellikle yakından izleniyor. İlk çeyrekte 5,4 Milyar Dolar turizm geliri elde edilirken, yaz sezonu için de beklentiler yüksek. İstanbul'a 2022 yılının 3 aylık döneminde gelen turist sayısı, yıllık bazda yüzde 135 artarak 3 milyona ulaştı.

Turizm açısından İstanbul özelinde durum değerlendirmesi yapan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, en ölü sezon olarak nitelendirilen mart ayında otellerin doluluk oranının yüzde 92'yi bulduğunu, bu oranın salgın öncesi dönemde bile yakalanamadığını vurguladı.

Toplam doluluk oranı yüzde 98'lere vardı

Dünya.com'da yer alan habere göre Avdagiç, mayıs ayında İstanbul'da otellerde yer bulunamadığına işaret ederek, "Birçok otel şimdiden dolmuş durumda. Toplam doluluk oranı yüzde 98'lere vardı" dedi.

Elde ettikleri verilerin, Suudi Arabistan'dan 250 bin turist geleceğini gösterdiğini aktaran Avdagiç, haziran ve temmuz ayı için de ilginin devam ettiğini görüyoruz” diye konuştu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.