Doğru turizm politikası ile istikrar sağlandı

Pandemiden sonra Türkiye turizmi tarihinde olmadığı kadar, yurtdışından yoğun talepler almaya başladı. Tabii ki bunun en büyük etkeni doğru turizm politikası, istikrar ve TGA’nın mükemmel tanıtım politikası ile birlikte Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un geniş vizyonu olmuştur.

02/01/2023 15:50
Doğru turizm politikası ile istikrar sağlandı

Ali Can Aksu / TUROYD Başkanı

Artan fiyatlar karşısında Türkiye turizm yatırım planlamasının yeniden ele alınmasında yarar var. Turizmde önceliğimiz milli ekonomimize kazandıracağı katkı olacaktır.

Yurttaşlarımız için de ayrıca kırsalda ekonomiyi kalkındıracak doğal, ekonomik turistik işletmelerin oluşturulması, hem kırsal turizmi hem de milli ekonomiyi canlandıracaktır.

Örnegin: Bodrum, Antalya, Çesme vs... bölgelerine yakın köy ve kasabalarda doğal ekolojik köy evleri Türkiye turizmine farklı bir renk katacaktır.

Bu oluşumun sağlanması ile halk plajlarının son derece modern ve ekonomik hale getirilmesi vatandaşlarımızı mutlu edecektir.

Almanların şu sözü unutulmamalı: "Bizler BMW Audi ve Mercedes’i milli ekonomimiz, Wolksvagen’i de vatandaşlarımız için yaptık."

Önceliğimiz milli ekonomimiz olmalı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.