Dinler Hotel Ürgüp renovasyona girdi... 3 yıl sürecek, otel açık kalacak

Ürgüp’ün ilk 5 yıldızlı oteli olan Dinler Hotel Ürgüp, renovasyon sürecine girdi. Dinler Group bünyesindeki 188 odalı otel, 1989 yılında kapılarını misafirlerine açmıştı.

20/04/2023 13:44
Dinler Hotel Ürgüp renovasyona girdi... 3 yıl sürecek, otel açık kalacak

2026 ilkbaharında tamamlanması planlanan geniş kapsamlı yenileme çalışmaları sırasında Dinler Hotel Ürgüp açık kalacak ve konuklarına hizmet vermeye devam edecek. Otelin VKL Mimarlık tarafından tasarlanan alanları, süreç içerisinde parça parça yenilenip, misafirlerin hizmetine açılacak.

Tüm mekânlarda önceliğin misafirin konforuna verildiği projede, teknolojik gelişmeler de göz ardı edilmeyecek. Projede ayrıca, sürdürülebilirlik ve daha yeşil bir dünya adına daha çok doğal ışık, maksimum ısı yalıtımı ve minimum enerji tüketimi öne çıkan unsurlar olarak dikkat çekiyor.

"Dinler Hotel Ürgüp’ü konukseverlikte yeni zirvelere taşıyacağız"

Dinler Hotel Ürgüp'ün geçireceği renovasyon hakkında bilgi veren Genel Müdür Uğurhan Şaşmaz, "Bu milyonlarca dolarlık yatırımla Dinler Hotel Ürgüp’ü konukseverlikte yeni zirvelere taşıma fırsatı bulduğumuz için son derece mutluyuz.

Bu yenileme, konuk odalarına ve sosyal alanlara yeni bir enerji getirecek. Bölgenin en çok rağbet gören tesisi olan otelimizi bu iyileştirmelerle bir sonraki yenilenme sürecine kadar mükemmel bir konuma getireceğiz” dedi.

"Konuklar, size nasıl bir otele dönüşmeniz gerektiğinin yol haritasını çok güzel çiziyorlar"

Katlarda ve odalarda zıt renklerin modern tasarımlarla birleştiği projede, lobide ise ferahlık, konfor ve gün ışığına önem verilecek. Otelin toplantı odaları ve etkinlik salonu yeni zemin, duvar kaplamaları, boya ve aydınlatma ile güncellenecek. Otelin SPA bölümünde de daha çok misafirin hizmet alacağı şekilde düzenlemeye gidilecek.

Daha misafir dostu bir otel olma yolunda önemli bir adım attıklarını belirten Şaşmaz, "Konukları dinlediğinizde size nasıl bir otele dönüşmeniz gerektiğinin yol haritasını çok güzel çiziyorlar. Projede aşamaları tamamladıkça, ortaya çıkan sonuçları sergileme fırsatını dört gözle bekliyor ve heyecan duyuyoruz" diye konuştu.

 

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.