Dev tanıtıma hazırız... Bu tur turizme ilaç olacak

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALTSO Başkanı Eray Erdem, Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu, ALTİD Başkanı Burhan Sili ile ALTAV ve ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, 8 Ekim’de Alanya’dan başlayacak 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na ilişkin, "Dev tanıtıma hazırız" dediler.

29/09/2023 11:55
Dev tanıtıma hazırız... Bu tur turizme ilaç olacak

Hem spor, hem de kültür ve turizm açısından önemli bir organizasyon olan 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (TUR) 8 Ekim'de Alanya'dan start alacak. Turizmin popüler şehirlerinden Alanya'nın, TUR'un başlangıcına ev sahipliği yapacak olmasıyla doğal ve tarihi güzelliklerini tüm dünyaya gösterme imkanı büyük bir fırsat olarak görülüyor.

Organizasyonun Alanya'nın tanıtımı açısından önemli bir yere sahip olduğunu belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Ülkemizin en uzun soluklu spor organizasyonlarından 58. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun başlangıcına ev sahipliği yapacak olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. Yenialanya.com'da yer alan haberde, organizasyonun Alanya'nın tanıtımı açısından da ayrı bir öneme sahip olduğuna vurgu yapan Yücel, açıklamasına şöyle devam etti:

‘ALANYA’NIN MARKA DEĞERİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ’

"Yarışların canlı yayınlanacak olması ve dünyanın farklı noktalarında birlerce izleyicinin yarışları izlerken kentimizin doğal ve tarihi güzelliklerini de görme imkanı bulacak olmasının bizim açımızdan ayrı bir öneme sahip olduğunun farkındayız. 8-15 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek bisiklet turunun Alanya'dan başlayacak olması da da bizi ayrıca gururlandırdı.

Turun başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için gece gündüz çalışan hemşehrimiz, Bisiklet Federasyonu Başkanımız Sayın Emin Müftüoğlu'na teşekkür ediyorum. Alanya Belediyesi olarak tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte işbirliği içinde federasyonumuza gerekli desteği vererek organizasyonun Alanya'nın marka değerine yakışır bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacağız."

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Eray Erdem ise, turun başlangıç noktasının yine Alanya olarak belirlenmesini memnuniyetle karşıladıklarını, çünkü Alanya'nın tanıtımı konusunda yapılan her çalışmayı önemli ve öncelikli gördüklerini dile getirerek sözlerine şöyle devam etti:

‘ALANYAMIZA ÇOK ŞEYLER KATTIĞINI GÖRÜYOR VE BİLİYORUZ’

"Bir dönem maalesef Alanya turun dışında bırakılmıştı. Oysa tur, geçmişte yine Emin Müftüoğlu döneminde Alanya'dan başlıyordu. Bugün yeniden tur ile Alanyamızın yollarının kesiştiğini memnuniyetle görüyoruz. Alanyamızın bu organizasyona, organizasyonun da Alanyamıza çok şeyler kattığını görüyor ve biliyoruz. Bu anlamda başta federasyon başkanımıza ve turun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

8 Ekim'de Alanya'dan başlayacak bisiklet turunun Alanya'ya çok büyük katkılar sağlayacağını ifade eden Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu, "Alanya için can suyu olacak. Geçen sene tur 190 ülkede yayınlanmış ve 615 milyon haneye ulaşmıştık. 8 Ekim'de başlayacak tur için de çalışmalarımız sürüyor, yarın da organizasyon toplantımız olacak. Cumartesi günü de lansman yapacağız. Alanya turun başladığı yer ve turun başladığı yer her zaman çok önemlidir. Alanya'nın turizmine çok katkı sağlayacak, ününe ün katacak ve sezonda kendine çekecektir" sözlerini kaydetti.

‘ALANYA’NIN TANITIMINA ÇOK KATKIDA BULUNACAK’

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, "58. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, Alanya'da 8 Ekim'de başlayacak. Biz de tüm desteği verdik dernek olarak. 600 civarında oda ayırdık. Bu projenin de bu seneye mahsus bu ay yapılması konusunda da görüş sağladık. Hem yurt içinde hem de yurt dışında özellikle bisiklet sporuyla yakından ilgilenenler tarafından yoğun izlenen bu organizasyonlar, Alanya'nın tanıtımına çok katkıda bulunacak ve bisiklet kültürünün de Alanya'da gelişmesine yarar sağlayacaktır" şeklinde konuştu.

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ise, dünyanın en önemli bisiklet yarışlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda dünyaca ünlü bisikletçilerin, Alanya'dan İstanbul'a uzanan güzergah boyunca nefes kesen bir mücadele sergileyeceğini hatırlattı.

2022 yılında dünyaca ünlü bisikletçilerin kıtalararası mücadelesinin, 190 ülkede milyonlarca kişi tarafından izlendiğine işaret eden Dahaoğlu, şunları kaydetti:

 

'GEÇEN YIL 615 MİLYON HANEYE ULAŞMIŞTI'

"57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, Amerika’dan Avrupa’ya, Afrika ve Ortadoğu’dan Asya ve okyanus ülkelerine kadar uzanarak 8 gün boyunca 190 ülkede ve 13 ayrı dilde 615 milyon haneye ulaşmıştı. Türkiye’nin uluslararası en büyük projelerinden biri olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun televizyon prodüksiyonu 80 kişilik ekip, 2 helikopter, 1 uçak, 4 motosikletli kamera ve büyük bir teknoloji ile dünya ekranlarına taşındı. Tur öncesi, sırası ve sonrasında yapılan haberlerle toplam 8 bin 220 medya yansımasına ulaşan Tour of Türkiye, 236 milyon 224 bin 180 kişiye erişti.

Bisiklet takımlarının ve yıldız sporcuların yanı sıra, yüzlerce medya mensubunu ülkemizde, şehrimizde ağırlamak bize sonsuz mutluluk veren bir gelişme. Bisiklet sporuna ve bisiklet kültürüne katkıda bulunan etkinlik, turizm ve destinasyon tanıtımı açısından da oldukça etkili. Çekimlerin kalitesini ve şehrimizin ekranlara yansıyan güzel görüntülerini düşünmek mutluluk verici. Reklam maddi değerini değerlendirmek zor, çok yüksek rakamlar söz konusu."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.