Dev kaya turist eknelerin üzerine düştü... Çok sayıda ölü var

Brezilya’nın turistik bölgelerinden Furnas Gölü’nde tekne turu yapıldığı sırada bir facia yaşandı. Çok sayıda teknenin gölde gezinti yaptığı sırada bir şelalenin yakınlarındaki yamaçtan dev bir parça ayrıldı ve büyük bir hızla suya düştü.

09/01/2022 22:46
Dev kaya turist eknelerin üzerine düştü... Çok sayıda ölü var

Kayalıkların altında bulunan tekneler paramparça olurken kayalıkların oluşturduğu dalgalar da diğer tekneleri alabora etti. Yetkililer olay yerinde arama-kurtarma çalışmalarına devam ettiklerini açıklarken en az 7 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Yetkililer 3 kişinin de kayıp olarak kayıtlara geçtiğini açıkladı. Öte yandan en az 9 kişinin de ağır bir şekilde yaralandığı belirtildi. Sözcü'de yer alan habere göre Minas Gerais İtfaiye Amiri Edgard Estevo düzenlediği basın toplantısında, yaşamını yitirenlerin kimliklerinin tespit edilmeye çalışıldığını aktardı.

En az 30 kişi hastanelere kaldırıldı 

Washington Post gazetesine konuşan yetkililer, batan dört tekneden ikisinin düşen kayalıkların altında kaldığını belirtirken en az 30 kişinin hastanelere kaldırıldığının da altını çizdi.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, yetkililer normalde yağmurlu havalarda teknelere gölde gezinti izni verilmediğinin altını çizdi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.