DER Touristik: Türkiye turizmde büyük bir başarı gösterdi

FVW dergisi tarafından Antalya’da düzenlenen TravelTalk Kongresi’nin ilk paneli Avrupa turizminin önemli isimlerini bir araya getirdi. DER Touristik Merkez Avrupa CEO’su Ingo Burmester yaptığı konuşmada, “2021 ve 2022 yıllarında Türkiye büyük bir başarı gösterdi. Bunun için bütün partnerlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

03/11/2022 14:03
DER Touristik: Türkiye turizmde büyük bir başarı gösterdi

Antalya’daki Swandor Topkapı Palace’ta gerçekleştirilen FVW TravelTalk’ın ilk paneli “Maliyet patlaması, korona etkileri, yapısal değişiklikler: Turizm 2023 ve sonrasında nereye gidiyor?” başlığını taşıyor. Tur operatörleri moderatörlüğünü Klaus Hildebrandt’ın yaptığı panelde Türkiye’nin kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu belirterek Türkiye’nin pandemi ve pandemi sonrasındaki başarısına dikkat çekti.

Panelde konuşan DER Touristik Merkez Avrupa CEO’su Ingo Burmester, “2022 yılı yaz ayları bizim için iyi geçti” derken Türkiye için ayrı bir parantez açtı: “2021 ve 2022 yıllarında Türkiye büyük bir başarı gösterdi. Bunun için bütün partnerlerimize teşekkür ediyorum. Bu sezon Türkiye’de daha önce hiç güçlü olmadığımız kadar güçlü olduk” dedi.

Kış sezonu için de pozitif bir dönüş yaşayacaklarını söyleyen Burmester “Geçtiğimiz kış sezonlarında uzak destinasyonlara seyahat yapılmıyordu fakat bu kış bu durum değişecek. ABD’ye Şeyseller’e ve Maldivler’e olan uçuşlarımız için talep alıyoruz. Uzak destinasyonlara gelen rezervasyonlar artıyor.

İnsanlar bu dönem çok fazla ekonomik krizlerle uğraştılar. Seyahat öncelik ve ihtiyaç listelerinde geriledi ve artık eskisi kadar ucuz da değil. Bu nedenle insanlar paralarını güvenli ve dengeli bir şekilde harcamak istiyor. Biz de bu nedenle ucuz fiyatlarla oluşturulan esnek teklifler sunmalıyız. Güvenli, esnek ve uygun teklifler oluşturulmalı.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.