DER Touristik havayolu şirketini satıyor

DER Touristik, Kuoni’nin satın alınması çerçevesinde sahip olduğu İskandinavyalı ‘Novair’ havayolları şirketini satacağını açıkladı.

08/04/2021 12:38
DER Touristik havayolu şirketini satıyor

Novair'in satışını açıklayan bir basın bildirisini yayınlanan DER Touristik'in CEO’su Sören Hartmann, satış ile ilgili yaptığı açıklamada “ana yetkinliğimiz seyahatlerin organiz edip uluslararası arenada satmak. Havayolları işletmekse bizim yetkinlik alanımızın dışındadır. Müşterimize iyi hizmet sunabilmek için özenle seçilmiş havayolları paydaşları ile iş birliği yapmayı yeğleriz” diye konuştu.

Bu genel ilke doğrultusunda hareket eden DER Touristik Nordic ve onun lider markası Apollo, Novair Airlines'i Danimarkalı Jet Nordic Grubu'na satacak ve bu şekilde Jet Nordic Grubu ile uzun vadeli, stratejik bir paydaşlık başlatılacak.

Novair, 20 yıldan beri Apollo'nun misafirlerini tatile götürdükten sonra Jet Nordic Grubu´nun kendi yıllık yarım milyon misafir ile birlikte sağlam bir platform oluşturacak.

Novair şimdiye kadar yılda 240 bin misafire sahipti. 120 çalışani ve iki Airbus 321 NEO uçağına sahip olan Novair'in satışı 2021 Ağustos ayına kadar gerçekleştirilmiş olacak.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir