Deprem turizm sektörünü nasıl etkileyecek?

Almanya’daki Türk tur operatörleri Türkiye’de 10 ilde meydana gelen depremlerin turizme olası etkileri değerlendirilecek. Toplantıya Sun Express Ticari Direktörü Peter Glade, ASR Uluslararası İlişkiler Komitesi üyesi Funda Taşar ve Bentour Reisen Genel Müdürü Deniz Uğur katılacak

14/02/2023 15:42
Deprem turizm sektörünü nasıl etkileyecek?

Rusya’daki Türk kökenli tur operatörlerinden Anex’in Almanya’daki tur operatörleri; Bucher Reisen, Öger Tours ve Neckermann Reisen ile Rusya’daki diğer Türk kökenli tur operatörü Coral’ın Almanya birini Coral-Ferien yöneticileri, müşterilerden bu yönde sorular geldiğini, kendilerinin de tatil merkezlerinde herhangi bir sorun olmadığı yönünde bilgilendirme yaptıklarını söyledi.

Bu arada Almanya’da yayınlanan Fvw Dergisi, Türkiye’de meydana gelen deprem ile ilgili bir yuvarlak masa toplantısı düzenleyecek. 17 Şubat’ta Counter Place'de düzenlenecek toplantıya; Sun Express Ticari Direktörü Peter Glade, ASR Uluslararası İlişkiler Komitesi üyesi Funda Taşar ve Bentour Reisen Genel Müdürü Deniz Uğur katılacak.

Toplantıda depremin Alman tatilciler tarafından nasıl algılandığı, rezervasyonları etkileyip etkilemediği değerlendirilecek. Anex CEO'su Murat Kızılsaç, müşterilerin seyahat etmek istemeye devam edeceğine ve rezervasyon yapmaya devam edeceğine inandığını söyledi. Bu arada Bentour Genel Müdürü Deniz Uğur, depremden sonra Türkiye rezervasyonlarında yüzde 40 azalma olduğunu birkaç da iptal olduğunu söyledi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.