Denizbank ile Martı Grubu anlaştı, icradan satış durdu

Kemer'de bulunan Martı Grubu'na ait olan Martı Myra Otel, Denizbank'a olan borçları nedeni ile icradan satışa çıkarılacaktı. Ancak otel yönetimi son dakika açıklaması yayımladı.

11/01/2020 17:23
Denizbank ile Martı Grubu anlaştı, icradan satış durdu

Taraflar arasında yapılan karşılıklı görüşmelerin ardından Martı Grubu beklenen müjdeyi verdi. Kemer'in 5 yıldızlı otelleri arasında yer alan 553 odalı ve 1.209 yatak kapasiteli otel için Denizbank ile Martı Grubu arasında yeni bir anlaşmaya varıldığı duyuruldu. Martı Myra Otel, satışının ertelenmesi için İcra Müdürlüğü'ne yazılı başvuru yapıldı.

MARTI MYRA OTEL TARAFINDAN KAP'A YAPILAN RESMİ AÇIKLAMA

"18.12.2019 tarihli açıklamamızda belirtilen icraen satışı istenen bir taşınmazımıza ilişkin, 10.01.2020 tarihi itibariyle gerek Denizbank A.Ş. ve Deniz Faktoring A.Ş gerekse Şirketimiz ve Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından satışın ertelenmesi konusunda İstanbul 10. İcra Müdürlüğü'ne yazılı başvuruda bulunulmuştur.

Şirketimiz ve Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından Denizbank A.Ş. ve Deniz Faktoring A.Ş.'den kullanılmış olan finansal tablolarımızda yer alan kredilerimizin yeniden yapılandırmasına ilişkin protokol görüşmeleri devam etmektedir. Gelişmeler tam ve zamanında kamu ile paylaşılacaktır."

 

Yorumlar