Deniz yatağı akıntıya kapıldı... Sırp turisti feribot kurtardı

Şişme deniz yatağı ile Ege'de akıntıya kapılan Sırp turisti bölgeden geçen bir feribot kurtardı.

10/07/2024 12:56
Deniz yatağı akıntıya kapıldı... Sırp turisti feribot kurtardı

Akıllara durgunluk veren olay, Ege'deki Tilas ve Mikonos adaları arasındaki bölgede yaşandı. Şişme deniz yatağı ile Ege'de akıntıya kapılan Sırp turisti bölgeden geçmekte olan feribot kurtardı.

Ege Denizi’nde seyir halinde olan kaptan Giannis Voutselakos yönetimindeki 'Süper Ekspres' isimli feribot, Tilos ve Mikonos adaları arasında seyrederken sahil güvenliğin telsiz anonsundan şişme bir deniz yatağı ile kaybolan turistin bulunduğu ihbarını aldı.

HASTANEYE KALDIRILDI

Kaptan Voutselakos, sahil güvenliğin verdiği koordinata feribotu yönlendirdi. 40 yaşındaki Sırp turist yarı baygın vaziyette bulundu. Sözcü'de yer alan habere göre, Sırp turist feribot personeli tarafından kurtarıldı. İlk tedavisi feribotta yapılan turist daha sonra Tinos Adası’na götürülerek, ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

"KURTULMASI MUCİZE"

Kaptan Voutselakos "Seyir halindeyken bize yakın bir bölgede bir kişinin kaybolduğu ihbarını aldık. Sahil güvenliğin verdiği koordinatları takip edip turisti kurtardık, yaşıyordu. Hava çok fırtınalı ve dalgalıydı, kurtulması bir mucize" dedi.

Kaptan yardımcısı Sideris Mamidis ise, olayın görüntülerini kendisine ait Facebook sayfasından paylaştı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.