Dedeman’dan yeni proje: Sessiz Kalmıyoruz…

Dedeman Hotels, erişilebilir turizm kapsamında engelleri ortadan kaldırmayı amaçladığı yeni projelerini hayata geçirmeye başladı. Farkındalık projelerinden ilki olan işitme engelli bireylere yönelik organizasyon “Sessiz Kalmıyoruz, Sesinize Ses Oluyoruz!” sloganıyla gerçekleştirildi.

23/09/2022 12:43
Dedeman’dan yeni proje: Sessiz Kalmıyoruz…

Dedeman Hotels & Resorts International, “herkes için erişilebilir turizm” anlayışıyla, görme, işitme ve bedensel engelli misafirlerine yönelik yeni uygulamalar hayata geçirmeye başladı. Bu projelerden ilki, ülkemizde yaşayan yaklaşık dört milyon işitme engelli bireyin karşılaştığı dil bariyerine dikkat çekmek amacıyla düzenlendi. 

Engelleri ortadan kaldırmayı hedefleyen “Sessiz Kalmıyoruz, Sesinize Ses Oluyoruz!” projesinin ilk etabında; İşitme Engelliler Federasyonu (İEF) iş birliği ile 2 Eylül 2022 tarihinde ‘Türk İşaret Dili Farkındalık Eğitimi” yapıldı. Eğitim, Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özmestçi’nin de aralarında bulunduğu Dedeman Merkez yöneticileri ile Dedeman İstanbul çalışanlarından oluşan bir grup katılımcı ile gerçekleşti. İEF ve Dedeman yöneticileri, işitme engelli bireylerin otellerde konaklarken karşılaştıkları sorunlar, engelleri kaldırmak için çözüm yolları ve erişilebilir turizm hizmeti sağlamak için neler yapılabileceği konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

Farkındalık projesinin ikinci etabında ise işitme engelli misafirlere yönelik kahvaltı organizasyonu düzenlendi. İşaret dili eğitimine katılan Dedeman ekibi, 7 Eylül 2022 tarihinde yaklaşık elli işitme engelli misafiri Dedeman İstanbul’da ağırladı. Etkinliğe katılan misafirler otele girişlerinden itibaren işaret dili kullanılarak karşılandı. Samimi bir atmosferde gerçekleşen etkinlikte işaret dili kullanılarak servis yapılırken, tüm katılımcılar etkinlik boyunca işaret dili ile sohbet ettiler. Etkiniğe, misafirlerin yanı sıra İşitme Engelliler Federasyonu temsilcileri ve işitme engelli fenomen Şule Denli Öztürk de katıldı.

“Sessiz Kalmıyoruz, Sesinize Ses Oluyoruz!”

Marka “Dedeman Engelleri Ortadan Kaldırıyor” yaklaşımı ile zincirde görev yapan tüm personeli için işaret dili eğitimleri gerçekleştireceklerini duyururken, konuyla ilişkili planladıkları çalışmaları da paylaştı. Özel gereksinimleri olan bireylerin Dedeman otellerinde konaklarken görüntülü rezervasyon sistemi, uyandırma ve acil durum bildirimi, acil durum lambaları, engelli kullanımına uygun olarak tasarlanmış oda ile sosyal alanlar hayata geçirmeyi planladıklarını söyleyen Banu Dedeman, böylelikle işitme, görme ve bedensel engelli bireyler için erişebilir otel zinciri olmayı hedeflediklerinin müjdesini verdi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.