Covid-19’a yakalanan otel işçileri depoda tutuluyor

Bodrum’da bir otelde çalışırken Corona virüsüne yakalanan 2 işçi, 4 gündür demir saclardan yapılmış bir depoda bekletiliyor.

01/08/2021 23:42
Covid-19’a yakalanan otel işçileri depoda tutuluyor

Diyarbakır ve Urfa’dan Muğla’nın Bodrum ilçesi Torba Mahallesi’nde bulunan Vogue adında bir otelde çalışan 2 işçi Corona virüsüne yakalandı. Gazetekarınca'da yer alan habere göre, 27 Temmuz’da testleri pozitif çıkan Mehmet Altun ve Halil Kabur isimli işçiler, depo olarak kullanılan bir yerde karantinada tutuluyor.

Sıcaklığın 40 derecenin üstünde olduğu bölgede demir saclardan yapılmış depoda kalan işçiler, dağınık ve kirli bir alanda kalıyor.

‘Taşeron olduğumuz için…’

Mezopotamya Ajansı’nı arayan işçi Mehmet Altun, kaldığı otel odasından başka odaya geçileceği söylenerek, depoya götürüldüğünü söyledi.

Sıcak havada demir saçtan yapılmış yerde kalmak istemediğini belirten Altun, “Valiliği, kaymakamlığı, 112’yi, emniyeti aradım. Hepsi birbirine yönlendirdi. Bir çare bulamadık. Otelin personeli de virüse yakalanmış ama onlara otel içerisinde oda verilmiş. Biz taşeron işçi olduğunum için sıcağın altında kalmak zorunda bırakılıyoruz” dedi.

‘İnsanlık dışı muamele’

Yemeklerinin düzenli getirilmediğini belirten Altun, kendilerine su bile verilmediğini dile getirdi. Bu nedenle ilaçlarını da düzenli kullanamadıklarını aktaran Altun, “Normal bir grip hastalığına yakalanmadık bize yapılan bu muamele insanlık dışıdır. Tedavimi düzgün yapamadığım için bugün öksürüklerim arttı” diye konuştu.

Altun, sağlık haklarına erişemediklerini dile getiren, tedavilerinin düzenli bir yerde yapılması için seslerinin duyulmasını istedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.