Continent Hotel Kahramanmaraş yenilenen yüzü ile tekrar açılıyor

Continent Hotel Kahramanmaraş, 6 Şubat 2023’de meydana gelen hazin depremden sonra, baştan başa yenilenerek, kapılarını yakında misafirlerine yeniden açacak.

24/11/2023 13:18
Continent Hotel Kahramanmaraş yenilenen yüzü ile tekrar açılıyor

Konu ile ilgili bilgi veren Continent Worldwide Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Zagikyan, “Üzücü ve çok acı veren Kahramanmaraş depreminden sonra, otelimiz geçici olarak hizmete kapatılmıştı. Yoğun bir tempo ile devam eden yenileme, güçlendirme ve tadilat programı, tamamlanma sürecinin son ayağına gelmiş bulunmakta.

Bölgede otel ve konaklama ihtiyacı oldukça fazla ve mevcut açık işletmeler talebe karşılık verememekte... Otelimiz, takriben, Şubat 2024’de tekrar hizmete girecek. Akabinde ise, deprem öncesi plana aldığımız ek bina projemize de hız kesmeden devam etmek niyetindeyiz” dedi.

Mevcutta 80 oda, 300 kişilik toplantı odaları, 600 kişilik düğün salonu ve etkinlik alanı, en üst katında şehrin tüm manzarasına hakim bir restoran ve de coffee shop alanı ile hizmet vermekte olan otel, bu ünitelerin hepsini barındıran şekilde hizmetlerine yeniden başlayacak, ve akabinde, 76 odalık bir ek bina ile de oda kapasitesini, 156 odaya çıkaracak.

"Deprem öncesinde bölgede en çok tercih edilen oteldik, yine öyle olacağız"

Hava alanına 7 kilometre mesafede ve Piazza Alışveriş Merkezi'ne 1.5 kilometre, Tarihi Kapalı Çarşı’ya 1.5 kilometre, Maraş Müzesine 1 kilometre, Kahramanmaraş kalesine 3 kilometre, Yedi Kuyular Kayak Merkezine ise 15 kilometre mesafede olan otel, bölgedeki yoğun talebin karşılanmasında yeniden destek olmaya başlayacak.

Kardeşler Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Akkoyun da konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bölgemiz çok büyük zorluklardan geçti. Zorlu bir sınav verdik. Bu süreçte, bizlere destek olan herkese teşekkürlerimizi iletiyoruz. Otelimiz, deprem öncesi bölgenin en iyi ve tercih edilen otellerinden biriydi. Yeniden açılışımızı kısa sürede gerçekleştireceğimiz otelimizin bundan sonraki dönemlerde de en iyi otellerden biri olacağına inancım tam" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.