Concorde'tan KKTC’ye 2 yeni otel geliyor

Concorde’un Girne'deki yeni otel önümüzdeki yıl, Bafra'daki yeni otel ise 2025 yılının Mart ayında hizmete girecek.

06/11/2023 14:08
Concorde'tan KKTC’ye 2 yeni otel geliyor

Grup, Antalya Lara’daki otelinden sonra KKTC’de açtığı otellere,  yenilerini ekliyor. Ekonomi dergisi Para’da Kerem Köfteoğlu’nun kulis köşesinde aktardığına göre, bünyesinde Zafer İnşaat, Mardin Boru Sanayi, Elektrik Üretim, ZT Enerji Üretim, Yeni Belen Enerji Elektrik Üretim'i barındıran ZAF şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Necati Yağcı, KKTC Bafra'da Concorde Luxury Resort ve Girne'de Concorde Tower otellerine şimdi yenilerini ekliyor.

Concorde’un Girne'deki yeni otel önümüzdeki yıl, Bafra'daki yeni otel ise, 2025 yılının Mart ayında hizmete girecek. Böylece grubun otel sayısı 4’e çıkacak. Kıbrıs'taki yeni otelin de hizmete girmesi ile Concorde’un toplam oda kapasitesi 1.200'e ulaşacak.

Yaptığı yatırımlarla ülke turizmi, ekonomisi ve istihdamına katkı sağladığı için kendisine KKTC yurttaşlığı da verilen Necati Yağcı, Girne'de Adalı Holding'in sahibi Serdar Adalı'ya ait bir araziyle ilgili taraflar arasında bazı sorunlar yaşanması üzerine araziyi satın aldı. Yağcı, bu arazi üstüne 350 odalı yeni bir Concorde Otel yapacak. Bafra'da denize sıfır 125 dönümlük arazi üstüne yaptığı 570 odalı Concorde Hotel'in yanındaki 17 dönümlük arsayı da satın alan Necati Yağcı'nın burada da bir otel projesi var.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.