Çok Çok Pera, Gastromasa’nın kapanış partisine ev sahipliği yaptı

İstanbul’da Pera’da Tayland lezzetleri sunan Çok Çok Pera, gastronomi sektörünü 2 gün boyunca Haliç Kongre Merkezi’nde buluşturan Gastromasa 2023 Fuarı’nın kapanış partisine ev sahipliği yaptı.

07/11/2023 12:55
Çok Çok Pera, Gastromasa’nın kapanış partisine ev sahipliği yaptı

Şef Khun Nuch önderliğindeki, Tayland Kraliyet Hükümeti tarafından verilen Thai Select ödüllü Çok Çok Pera, gastronomi sektörünü 2 gün boyunca buluşturan sektörün en önemli etkinliği Gastromasa’nın kapanış partisinde davetlilere unutulmaz anlar yaşattı.

Yerli ve yabancı ünlü şeflerin ve gastronomi sektörünün önde gelen isimlerinin buluştuğu gecede, Tayland mutfağının özel atıştırmalıklarının yanısıra mekânın içinde bulunan Ernest’s Bar’da Fatih Akerdem tarafından hazırlanan özel kokteyller ve ünlü negroni twistleri ikram edildi.

Kraliyet şefi ve genç mutfak ekibi

İstanbul’da her bütçeye ve damak tadına uygun Thai mutfağı sunan Çok Çok Thai, Az Çok Thai ve Çok Çok Pera’nın başarısının ardında ise kuruluşlarından beri Tayland Kraliyet Şefi Khun Nuch önderliğinde yönetilen mutfakları yer alıyor. Tayland hükümeti adına Tayland yemeklerini tanıtmak için dünyada düzenlenen fuar organizasyonlarında da ülkesini temsil eden Khun Nuch, beş yıl boyunca farklı TV programları yapmış ve dört kitap yazmış.

Şefin yönetimindeki genç ve cesur mutfak ekipleri kendini sürekli yenileyen bir mutfakla harikalar yaratıyor. Ayrıca Şef Khun Nuch'ın önderliğinde lezzetler tasarlanan restoranlarda kullanılan malzemeler çoğunlukla Tayland ve Güneydoğu Asya’dan geliyor. Bu malzemeler Çok Çok Thai, Az Çok Thai ve Çok Çok Pera mutfaklarında heyecan verici menülere ve farklı deneyimlere dönüşüyor.

Ödüllü mimarın dokunuşu

Cesur ve özgün yaklaşımlarla modern Tayland mutfağını en iyi şekilde tanıtmayı başaran Çok Çok Pera, tarihi Pera semtinde eski Amerikan Konsolosluk Kompleksi’nin Ek Binası’nda yer alıyor. Restoranı bulunduğu binanın ruhuna ve klasik Tayland stiline uygun bir şekilde dönüştüren tasarımı ise Kaya on Coast markasının mimarlık ortağı, Kay Ngee Tan Architects’in kurucusu, ödüllü mimar Kay Ngee Tan’ın imzasını taşıyor.

Kay Ngee Tan Architects, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Singapur Botanik Bahçeleri’nin Gallop Yolu Uzantısı’nda (Gallop Extension) gerçekleştirdikleri proje ile Singapur Mimarlar Birliği’nin verdiği Yılın Tasarım ve Tasarımcısı Ödülü’nü almaya layık görüldü.

Kay Ngee Tan Architects ayrıca Singapur'un tüm disiplinlerdeki tasarımcılara ve tasarım projelerine verdiği en büyük ödül olan, prestijli Başkanlık Tasarım Ödülü'nde (President’s Design Award) Yılın Tasarımcısı Ödülü’nün de sahibi oldu. Kay Ngee Tan, Homage Hospitality önderliğinde Van’da önümüzdeki bahar aylarında açılacak gastronomi, sanat ve kültür merkezi Tariria’nın da mimarı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.