Club Megasaray'dan spor turizmine büyük yatırım

Belek Turizm Merkezi’nde yer alan Club Megasaray, yeni kurduğu ‘Megasaray Tenis Akademisi’ ile spor turizmindeki iddiasını arttırdı.

13/01/2020 13:43
Club Megasaray'dan spor turizmine büyük yatırım

Halil ÖNCÜ-Belek

Otel içinde yer alan 22 adet tenis kortuna ek olarak yeni  hizmete giren Megasaray Tenis Akademisi, 23 kortla hem turnuvalara ev sahipliği yapıyor, hem de gelecek adına tenis sporcusu yetiştiriyor. Megasaray Otel, tenis sporuna yaptığı yatırımların yanı sıra, yeni kurduğu ve bu yıl hizmete soktuğu 3 futbol sahası ile de spor turizmine hizmet veriyor.

Belek bölgesindeki 55 tesisin %60’ı açık 

Spor turizminin özellikle son 8 yıldan bu yana özellikle kış ayları içerisinde yükselen bir ivme içerisinde olduğunu söyleyen Club Megasaray Genel Müdürü Sebahattin Asi, “2016 krizi biraz bu işi baltalamıştı. Son bir iki yıldır da biraz toparlanma oldu. Bu kış Belek bölgesinde yaklaşık 55 tesisin %60’ı açık. Bir çoğu da futbol turizmi, golf ve bizim gibi tenis ile sürekliliğini sağlıyorlar.

Spor turizmi bölgemizde güzel bir gelecek vaat ediyor. Turizmimizin yıllardır kronikleşmiş sorunlarından bir tanesi, bir türlü sezonu 12 aya yayamamamız. Spor turizmi özellikle kış için oldukça elverişli olan Antalyamıza ciddi bir ivme kazandırıyor. Biz de bu ivmenin içinde yer almak istedik. Bu nedenle bu Megasaray Tenis Akademisi’ni kurduk. Tesisimiz 12 ay açık olacağı için, personelimizin de devamlı çalışmasını sağlayacağız. Böylece ülkemize ekonomik katkı sağlayacağız. Spor turizmini, turizmi 12 aya yaymak için bir şans olarak kullanabiliriz” dedi.

Genç sporcularımızın yanındayız

Megasaray Tenis Akademisi hakkında bilgiler de veren Sebahattin Asi, “MTA, Megasaray Tenis Akademisi’nin kısaltması. MTA’yı geçen sene mayıs ayında açtık. Burası şu anda 23 kortla hizmet veriyor. Ayrıca, Megasaray Oteli'nin içinde 22 tane tenis sahamız var. Toplamda 45 saha ile hizmet vermekteyiz.

Megasaray Tenis Akademisi’nin amacı; yurt dışında bizi, ülkemizi temsil edecek Tenis sporcusu yetiştirmek. Bu anlamda biliyorsunuz, gençlerin her zaman sıkıntısı sponsor bulmak oluyor. Biz de, düzenlenen turnuvalar ile bu gençlerimizi destekleyip, yurt dışında temsil etmelerini sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

Futbol turizmine de yatırım yapıp, 3 yeni sahayı hizmete soktuk

Sebahattin Asi, futbol turizmi adına da yatırım yaptıklarını ve üç yeni sahayı hizete soktuklarını söyledi. Asi, “Megasaray Otelimizin bu yılki sezon açılışını, 3 Ocak’ta yaptık. ITF Tenis Turnuvaları ile sezona merhaba dedik. Toplamda dokuz hafta sürecek bu turnuvada, her biri 15 Bin Dolarlık ödüllere sahip. Tüm dünyadan tenis sporcularını bu turnuvaya bekliyoruz.

Şu anda da hali hazırda 150 tane sporcumuz var. Ayrıca şu anda 3 tane saha ile de futbol turizmine hizmet veriyoruz. Sahalarımız yeni açıldı. İlk olarak da, Hollanda’nın Fortuna Sittart takımı geldi. Toplamda bu yıl 36 takımı ağırlamayı hedefliyoruz. Avusturya Wien gibi takımlar da kamp için burada olacak” dedi.

 

Yorumlar