'ÇED gerekli değildir' kararı çıktı... Divan Talya'da inşaat süreci başlıyor

Koç Grubu bünyesindeki Marmaris Altınyunus Turistik Tesisleri A.Ş, Antalya Divan Talya Oteli’nin yeniden yapım sürecine ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni bir açıklamada bulundu.

08/10/2021 15:33
'ÇED gerekli değildir' kararı çıktı... Divan Talya'da inşaat süreci başlıyor

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Divan Talya Oteli’nin yeniden yapım süreci ile ilgili olarak; Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yapılan başvurunun sonuçlandığı ve “ÇED Gerekli Değildir” kararı verildiği” belirtildi.

Şirket tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde:

“Şirketimizin Divan Talya Oteli’nin yeniden yapım süreci ile ilgili olarak, 16.07.2021 ve 23.09.2021 tarihli özel durum açıklamalarında belirtilen Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yapılan başvuru sonuçlanmış olup “ÇED Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.

Bu çerçevede, inşaat çalışmalarına inşaat yasağı döneminin sona ermesini takiben başlanabilecek olup, konuya ilişkin önemli gelişmeler faaliyet raporları ve özel durum açıklamaları vasıtasıyla yatırımcılarımızla paylaşılacaktır.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.