Çanakkale Köprüsü, boğazların Eyfel Kulesi olabilir

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer yaptığı açıklamada, “Çanakkale Boğazı'nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştiren 1915 Çanakkale Köprüsü birçok ilkide beraberinde getirecek. Ülkemiz ve Çanakkale turizmi açısından çok önemli bir değer yaratacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü 2023 metre 2 ayak arası açıklığı ile dünyanın bu alandaki en uzun köprüsü ünvanına sahip olacak" dedi.

31/05/2021 16:51
Çanakkale Köprüsü, boğazların Eyfel Kulesi olabilir

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer yaptığı açıklama aynen şöyle: "Özellikle Avrupa'dan Anadolu'ya karayolu trafiğinde zaman ve mesafe konusunda büyük avantajlar sağlayacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü Çanakkale İstanbul arasındaki mesafeyi 2,5 saate düşürürken, özellikle Balkan coğrafyasından ve Avrupa'dan gelen araç trafiğinin öncelikli geçiş noktası olacaktır. Bunun yanısıra birçok sektöre sağlayacağı lojistik avantajları nedeniyle önemli katkı sağlayacaktır.

BOĞAZLARIN EYFEL KULESİ OLABİLİR

1915 Çanakkale Köprüsünün ayaklarının yüksekliği, Fransa'nın başkenti Paris'in simgesi 300 metrelik Eyfel Kulesi'nden 318 metre yüksekliği ile daha ihtişamlı, cazibesi ve hikayesi çok daha güçlü olacaktır. En üst noktasındaki panoramik Asya ve Avrupa’yı içine alan, bir yandan Gelibolu Yarımadası ve Gökçeada, diğer yanda Lapseki ve Çanakkale manzarası ile olağanüstü bir deneyim sunacaktır. 1915 Çanakkale Köprüsünün ayaklarının turizme açılması Türkiye ve Çanakkale turizmi için eşsiz bir fırsattır. Bu çalışma bölge turizmine çok önemli bir değer katarken tüm dünyada 'ölmeden yapılması gereken' sıradışı bir deneyim sunacaktır. Konuyu gündeme getiren Çanakkale Milletvekili Sayın Bülent Turan'a ÇATOD olarak teşekkür ediyor, Çanakkale ve Türkiye turizmi çok önemli bir değer üretecek 1915 Çanakkale Köprüsü ayaklarının turizme açılmasını ÇATOD olarak çok güçlü bir şekilde destekliyoruz" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.