Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin yeni yönetimi belli oldu

Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin başkanlık divanı seçimlerinin gerçekleştirildiği, faaliyet raporu ile 2023 yılı birlik mali yılı kesin hesabının oylamasının gerçekleştirildiği 2024 yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

23/05/2024 22:01
Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin yeni yönetimi belli oldu

Bursa’nın; doğal, tarihi, kültürel ve turistik değerlerini, ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtmak için turizm fuarlarına katılım, B2B Görüşmeler, Tanıtım Günleri, Tur Operatörlerine Yönelik FAM Tripler, sosyal medya çalışmaları ve influencer marketing gibi çalışmaları gerçekleştiren Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin başkanlık divanı seçimlerinin gerçekleştirildiği, faaliyet raporu ile 2023 yılı birlik mali yılı kesin hesabının oylamasının gerçekleştirildiği 2024 yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinin 07 Mayıs 2024 tarihinde Yüksek Seçim Kurulu tarafından ilanıyla birlikte Bursa Valisi Mahmut Demirtaş’ın onayına istinaden gerçekleştirilen meclis toplantısı Harmancık Belediye Başkanı Haşim Ali Arıkan’ın geçici meclis başkanlığında toplandı.

Yeni başkan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz oldu

Gündemin kabulüyle birlikte gerçekleştirilen birlik başkanı, 1. başkanvekili, 2. başkanvekili, kâtip üyeler, encümen üyeleri ve plan ve bütçe komisyonu seçimlerinin yapıldığı meclis toplantısında 2 yıl süreyle birlik başkanlığına oybirliğiyle Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, 2 yıl süreyle 1. başkanvekilliğine oybirliğiyle Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Yalçın Işıkyıldız, 2 yıl süreyle 2. başkanvekilliğine Orhaneli Belediye Başkanı Ali Osman Tayır seçildi.

Encümen üyeliklerine ise İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sinan Kahraman, Mudanya Belediyesi Meclis Üyesi Neriman Arat, Gemlik Belediyesi Meclis Üyesi Tolga Sarışen 1 yıl süreyle oybirliğiyle şeçildi.

Divan üyeleri seçimlerinde ise Yıldırım Belediyesi Meclis Üyesi Kübra Ezgi Güler, Harmancık Belediyesi Meclis Üyesi Oğuzhan Uğur, Gürsu Belediyesi Meclis Üyesi Ümmü Gülsüm Polat, Mustafakemalpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Burak Turhan 2 yıl süreyle oybirliğiyle seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu seçimlerinde ise Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Kevser Öztürk, İznik Belediyesi Meclis Üyesi Halil Çakır, Mudanya Belediyesi Meclis Üyesi Fatma Zehra Höcük Sürücüve Yenişehir Belediyesi Meclis Üyesi Aykut Özkan 1 yıl süreyle oybirliğiyle seçildi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.