Burak Tonbul: Easyjet 2022'de Türkiye'ye 700 binin üzerinde koltuk ayırdı

Pandemi öncesi normal yıllarda İngiltere pazarının Türkiye’nin en büyük üçüncü pazarı olduğunu hatırlatan Easyjet Holidays'in Türkiye partneri olan Diana Travel Genel Müdürü Burak Tonbul, 2.5 milyonun üzerinde İngiliz’in Türkiye’de tatil yaptığını ifade etti.

06/04/2022 14:46
Burak Tonbul: Easyjet 2022'de Türkiye'ye 700 binin üzerinde koltuk ayırdı

İngiltere pazarının özeliklerinden bahseden Tonbul, “İngilizler, hem dört ana turizm merkezi olan havalimanına yani İzmir, Bodrum, Dalaman, Antalya’ya; hem de İstanbul’a yani yaygın bir alana dağılırlar. 1 milyona yakını Dalaman Havalimanı’na geliyor, 500 bine yakını Antalya’ya geliyor. İngiltere yaygın bir coğrafyada Türkiye turizmini besliyor.

Geçen yıl pandemi nedeniyle uçuşların kapalı olması sebebiyle ciddi anlamda etkilendi. Şimdi hem Türkiye’deki pandemi koşullarının gayet güvenilir sürmesi, hem de İngiltere’den Türkiye’ye tatil yapmayı seven İngilizlerin özlemiyle bir rekor beklentimiz var. Şimdiye kadar aldığımız en yüksek sayıyı alacağımızı öngörüyoruz” dedi.

Easyjet Holidays Türkiye'ye 2022 için 700 binin üzerinde koltuk ayrıldı

Büyük etkenlerden birinin de Rusya/Ukrayna pazarlarının çalışmaması olarak gösteren Burak Tonbul, Milliyet'te yer alan haberde, “Bu pazarlara ayrılan uçak ve konaklama payları, tur operatörlerinin payları da İngilizler gibi diğer yoğun pazarlara açılıyor” dedi.

Tonbul, Easyjet Holidays'in de dinamik bir tur operatörü olarak her zaman Türkiye’ye maksimum sayıda turist getirmeyi hedeflediğini, 2022 için 700 binin üzerinde koltuk ayrıldığını söyledi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.