Bodrum yabancı turist hedefini büyüttü

Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aras, "Bodrum turizmini çeşitlendirerek 1.5 milyona yaklaşan yabancı turist sayımızı kısa ve orta vadede 2.5 milyona çıkaracağız ve 1 milyar dolar ek gelir sağlayacağız” diye konuştu.

24/11/2020 14:40
Bodrum yabancı turist hedefini büyüttü

Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aras, Bodrum'un sadece deniz, kum ve güneş turizmiyle değil doğa, tarım, gastronomi ve spor turizmiyle de anılması için çalışmalara başladıklarını söyledi. Aras, "Bodrum turizmini çeşitlendirerek 1.5 milyona yaklaşan yabancı turist sayımızı kısa ve orta vadede 2.5 milyona çıkaracağız ve 1 Milyar Dolar ek gelir sağlayacağız” diye konuştu.

BOTAV'ın başlattığı turizmde ve tarımda kalkınma hamlesinin tanıtımına ilişkin düzenlenen toplantıda konuşan Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aras, dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından Bodrum'un Türkiye'nin incisi olduğunu söyledi.

Bodrum spor turizmi atağı yapacak

Cumhuriyet'te yer alan habere göre Aras, Bodrum'un sadece deniz, kum ve güneş turizmiyle değil doğa, tarım, gastronomi ve spor turizmiyle de anılması için çalışmalara başladıklarını, turizmi çeşitlendirerek kenti birçok alanda marka yapacaklarını söyledi. Bodrum'a gelen yabancı turist sayısının yıllık 1,5 milyona yaklaştığını dile getiren Aras, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Pandemi nedeniyle artık insanlar doğaya, bahçelere, tarlaya kendini atıyor. Son yıllarda başlayan organik ürün hassasiyeti pandemiden sonra iyice arttı. İnsanlar doğa ile iç içe olmak, toprağa dokunmak, bahçeli evlerde oturmak istiyor. Biz de turizm ile iç içe geçen tarımdaki hamlelerimizle, spor turizmindeki projelerimizle çok önemli atılımlar yapacağız. "

Bodrum 50 yıldır turizmi en iyi yapan destinasyon 

Aras, Bodrum'un 50 yıldır turizmi en iyi yapan destinasyon olduğunu kaydederek, şu ifadeleri kullandı: "Bodrum turizmini gastronomi, tarım, sağlık, doğa, spor ve kongre alanlarında çeşitlendirerek 1,5 milyona yaklaşan yabancı turist sayımızı kısa ve orta vadede 2,5 milyona çıkartacağız ve 1 milyar dolar ek gelir sağlayacağız. Resmi nüfusumuzun 14 katı yabancı turist ağırlayacağız.

Ekoturizm alanlarında butik konaklama kapasitesini artırmak ve köy pansiyonculuğunu yeniden canlandırmak için yatırımları teşvik edeceğiz. Kırsal hayata özlem duyan misafirlerimizin tarımsal aktivitelere doğrudan katılabileceği, doğayla iç içe olabileceği, günlük taze ve sağlıklı gıda temin edebileceği, hatta bu ürünleri yetiştirebileceği bir turizm bölgesi olacağız."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir