Bilgin's turizme yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor

Dünyadaki birçok ünlü giyim markasının ürünlerini üreten Bilgin’s, Zeytinburnu’ndan sonra ikincisi şubesini Cağaloğlu’nda açtı. Tarihi Yarımada'da kıyafetten halıya, çantadan kuyuma çeşitli ürünleri yeni konseptiyle tüketicilerin beğenisine sunan Bilgin's firması, turistik bir adres olmayı hedefliyor.

28/03/2022 17:20
Bilgin's turizme yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor

İstanbul tarihi incisi Cağaloğlu şubesinin açılış törenine Bilgin’s Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Naim Bilginoğlu’nun yanı sıra Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Bursa Milletvekili Efkan Ala, eski İçişleri Bakanı Sabahattin Öztürk, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, Anıtlar Kurulu Başkanı Mehmet Halis Bilden, eski Manisa Valisi Ahmet Deniz ve Levni Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Karacabay'ın yanı sıra iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Perakende yatırımı

Pandemiyi bir fırsat olarak değerlendirdiklerini söyleyen Ahmet Naim Bilginoğlu, “Turizme yatırım yapmayı çok önemsiyoruz. Çünkü Türkiye’nin döviz ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Çok büyük tarihe ve kültürel yapıya sahip bir ülkeyiz, şehiriz. Bu nedenle tarihi yarımadaya yapılacak her türlü yatırımı çok önemsiyoruz. En değerli turistik ürünlerin bir arada bulunması açısından bu mağaza dünyada belki de bir ilk.

Mağazamızın içerisinde çini, çanta, halı, kuyum, tekstil, deri, parfüm bize özgü olan bütün ürünleri bir araya getirdik. Ürünlerimizin kalitesi ise sektörel olarak dünyanın en üst kalitesinde. Dünya çapında bu işin ünlü bir imalatçıyız. Yıllarca bu işi toptan olarak çok büyük çapta yaptık. Şimdi perakendeleşmeye karar verdik. Ve bu ağımızı devam ettiriyoruz” şeklinde konuştu.

Bilgin’s Cağaloğlu Mağaza Müdürü Muammer Gür ise yaptığı konuşmada, "Burada alışveriş yapmaları için gemilerin yönlerini bu tarafa çevirmeye çalışıyoruz. Amacımız ülkemize daha çok döviz getirmek. Özellikle Uzak Doğu pazarını buraya getirmek için çok emek harcıyoruz” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.