Berlin Havalimanı'nda 3 bin valiz sahibini bekliyor

Almanya’da bu yıl tatil sezonuyla birlikte birçok havalimanında personeli eksikliği nedeniyle büyük kaos yaşandı, çok sayıda uçuş iptal edildi. Ancak bundan bağımsız olarak bir de kaybolan veya zamanında sahibine ulaşmayan bavullar nedeniyle birçok tatilci mağdur oldu.

13/09/2022 12:41
Berlin Havalimanı'nda 3 bin valiz sahibini bekliyor

BER Havalimanı’nda da tatil bitmesine rağmen çok sayıda bavulun hâlâ sahibine ulaştırılamadığı belirtildi. Havalimanının bodrum katında yaklaşık 3 bin valizin biriktiği ve sayının giderek arttığı kaydedildi.

Havaalanı Müdürü Aletta Von Massenbach, Berliner Morgenpost gazetesine yaptığı açıklamada, “Birçok yolcunun valizleri için uzun süre beklemek zorunda kalması tamamen acı verici. Ancak bavulların sahibine ulaştırılması için yoğun bir çalışma harcıyoruz” dedi.

Sorunun sadece Berlin-Brandenburg Havalimanı’ndan kaynaklanmadığını belirten von Massenbach, Hürriyet'te yer alan habere göre, herhangi bir yerde kaybolan bavulların sahibine ulaştırılmak üzere BER Havalimanı’na gönderildiğini ve havalimanının da daha sonra bu bavulları yolcuya ulaştırması gerektiğini açıkladı.

BER Havalimanı, personel boşluklarını doldurmak için çok sıkı çalışıyor

Havalimanının ise, bu süreci sadece desteklediği ancak kontrol edemediği belirten von Massenbach, yaz başında bazı havalimanlarında kaos yaşandığını bunun da durumu körüklediğini kaydetti.

Bazı alanlarda yeterli sayıda personel bulunmadığı gibi var olan personel arasında yüksek düzeyde hastalık izni olduğunu belirten von Massenbach, “BER Havalimanı, personel boşluklarını doldurmak için çok sıkı çalışıyor ve işe alımlar da çok iyi gidiyor. Ancak gerekli güvenlik izinleri nedeniyle bu biraz zaman alıyor” dedi. 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.