Ben, sen yok biz varız. Biz birlikte yaparız... Başkan Böcek turizmcilerle buluştu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer ilçesinde turizmcilerle bir araya gelerek sorunları dinledi, yaşama geçirilecek altyapı projeleriyle ilgili bilgi verdi.

01/09/2022 12:13
Ben, sen yok biz varız. Biz birlikte yaparız... Başkan Böcek turizmcilerle buluştu

Başkan Böcek, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’yla birlikte Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz ve turizmcilerle buluştu. Belediye bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda Böcek, bölgenin altyapı sorunlarından ve çözüm önerilerinden bahsetti.

“Ben, sen yok biz varız. Biz birlikte yaparız” diyerek hizmet yolculuğuna çıktıklarını belirten Böcek, Gazipaşa’dan Kaş’a kadar muhtar, sivil toplum örgütleri, turizmcilerle görüşerek ortak akılla, kimseyi ötekileştirmeden hizmetlerine devam ettiklerini aktardı. Turizm sektörünün pandemide sıkıntılı günler geçirdiğini de hatırlatan Böcek, “Bugün baktığımızda 8,5 milyon turisti geçtik. İnşallah bu yıl 10 milyon turisti de geçeceğiz” dedi.

'Borç lügatı yapmadan çalışmalara devam ediyoruz' 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesine oranla Türkiye’nin en borçlu belediyeleri arasında ilk sıralarda yer aldığına dikkat çeken Böcek, “298 Milyon Euro borcu olan bir belediye. Borç lügatı yapmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bakanlıklarla, kurumlarla siyaset üstü bir anlayışla çalışıyoruz.

Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile iş birliği içinde Serik-Belek arıtmasının açılışını gerçekleştirdik. Sizlerin önerileri doğrultusunda da çok kısa süre içerisinde Kemer-Göynük ve Beldibi arıtmalarının yenilenmesi, kapasitelerinin artırılması çalışmalarını masaya yatırıyoruz” diye konuştu. (ANKA)

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.