Bayramda doluluk oranlarımız yaklaşık yüzde 95 arasında olacak

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Saatçioğlu, bölgede bayram hareketliliği yaşamaya başladıklarını ifade ederek, bayramda dolulukların yaklaşık % 85 ile % 95 arasında olacağını söyledi.

06/04/2024 13:11
Bayramda doluluk oranlarımız yaklaşık yüzde 95 arasında olacak

Halil Öncü / Antalya

“Bölgede bayram doluluklarımızı yaşamaya başladık. Seçim öncesinde aldığımız rezervasyonlar seçim sonrası artmaya başladı. İnsanlar seçim sonrası rahatladı. Rezervasyonlar devam ediyor. Gayet de güzel bir rezervasyon akışı var. Bayramda doluluk oranlarımız yaklaşık % 85 ile % 95 arasında olacaktır diye düşünüyorum. Bayram sonrası da zaten Rus Bayramı başlayacak. Birçok otelimizde zaten açılmış olacak. Bir sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyorum. Bu konuda umduğumuzu bulacağımızı düşünüyorum.“

Birçok otelin bölgede açıldığını da ifade eden Başkan Hakan Saatçioğlu, iyi bir rezervasyon akışı olduğunu da belirterek, verilere göre Mart ayı sonuna kadar Antalya havalimanına 900 bin turistin indiğini, ve bunu da değerlendirdiklerinde geçen yıla göre yaklaşık % 24’lik bir artışın söz konusu olduğunu ifade etti.

Şu anda gelen bilgilere göre erken rezervasyon rakamlarında İspanya’nın da önünde olduğumuzu göstermiştir

“Birçok otelimiz halen açık. Ocak-Şubat-Mart aylarında açık olan otellerimiz rezervasyonlar ile doldurdu. O yüzden mutluyuz. Geçen yıl şubat ayında yaşadığımız depremden dolayı bir duraklama vardı. Geçen yılla bu yılı karşılaştırdığımızda iyi bir rezervasyon akışı var. Verilere göre Mart ayı sonuna kadar Antalya havalimanına 900 bin turist indi. Bunu değerlendirdiğimizde yaklaşık % 24’lik bir artış göstermektedir. Bu da bize ciddi bir ümit veriyor. Geçtiğimiz ay Almanya Berlin’de düzenlenen ITB Fuarı zaten güzel geçti. Hepimiz çok mutlu geldik. Sadece erken rezervasyonda bir buçuk milyon erken rezervasyon almamız bizi mutlu etti. Şu anda gelen bilgilere göre erken rezervasyon rakamlarında İspanya’nın da önünde olduğumuzu göstermiştir.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.