Bakanlık taksicileri Türkiye'nin tanıtım yüzü yapacak

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Bakanlık olarak taksici esnafımıza isteği eğitimi veririz. Sizler aranızda örgütlenerek bizlerle birlikte bu tanıtım işine sahip çıkın ve aranızda kötü örnekleri barındırmayın" dedi.

08/06/2018 14:57
Bakanlık taksicileri Türkiye'nin tanıtım yüzü yapacak

Kurtulmuş, "Türkiye’yi tanıtmak için sarfettiğimiz büyük gayreti helal kazanç peşinde koşmayan bir adam mahvedebiliyor. Buna müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu. 

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifini ziyaret ederek, esnaf ile bir araya geldi. UBER sistemi tartışmalarıyla gündeme gelen taksici esnafının karşı karşıya kaldığı haksız rekabeti önlemek için gerekli kararı aldıklarını belirten Bakan Numan Kurtulmuş, Türkiye’ye gelen yabancıların ilk izlenimlerini edindikleri taksicilere büyük bir sorumluluk düştüğünü kaydetti.

Türkiye’nin imajını yükseltmek için çalışıyoruz

Türkiye’nin imajını yükseltmek için Kültür ve Turizm Bakanlığının özveriyle büyük bir gayret sarf ettiğini dile getiren Bakan Numan Kurtulmuş, “Helal kazanç peşinde koşmayan bir adamın sizlerin ve bizlerin emeklerini mahvetmesine müsaade etmeyeceğiz. Taksici esnafı olarak kendi aranızda örgütlenerek bu işe sahip çıkın.” dedi.

İstanbul Atatürk Havalimanı Taksciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can’ın taksici esnafına yönelik olarak ilettiği taleplerden, taksicilerin eğitimi konusuna özellikle destek verecekleri yanıtını veren Bakan Numan Kurtulmuş, dayanışma içerisinde olunması gerektiğini ifade etti.    

     

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, ziyaret öncesinde Bahçelievler Belediyesine ait ismi değiştirilen Akif Emre Kültür Merkezinin de açılışını yaptı. Bakan Numan Kurtulmuş, daha sonra Bahçelievler'de vatandaşlarla bir araya geldi.

 

 

Yorumlar