Bakan Ersoy: Türkiye turizmi yoluna rekorlarla devam edecek

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2023 yılının 8 aylık döneminde toplam 33 milyon 426 bin 940 yabancı ziyaretçinin ağırlandığının altını çizerek, bu rakamın geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 13,95 oranında artışa denk geldiğini, Türkiye turizminin bundan sonra da yoluna rekorlarla devam edeceğini belirtti.

13/10/2023 11:20
Bakan Ersoy: Türkiye turizmi yoluna rekorlarla devam edecek

Bakanlık olarak Türkiye'nin turizm potansiyelini en iyi şekilde ortaya çıkarmak, sürdürülebilir bir turizm modeli oluşturarak tarihi değerlerin ve doğanın geleceğini korumak ve uluslararası sahnede destinasyonları en iyi şekilde tanıtmak için çok yönlü projelere imza attıklarını söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ”Turizmi 12 aya ve Türkiye'nin 81 iline yaymaya çalışıyoruz.

Dünyanın en etkili ve yoğun tanıtım yapan ülkesi haline geldik ve 200'den fazla ülkede global TV kanallarının yanı sıra online kanallarda içerik ve reklam alanlarında iş birliği yapıyoruz. Türkiye'nin Instagram hesabı 2,9 milyon takipçiyle dünyada ülke hesapları arasında ikinci sırada yer alıyor. Kısa sürede bu alanda ilk sıraya yükseleceğiz” dedi.

8 ayda 33 milyon 426 bin 940 yabancı ziyaretçi

Yapılan tanıtım ve reklam çalışmaları sonucunda 2023 yılının 8 aylık döneminde toplam 33 milyon 426 bin 940 yabancı ziyaretçinin ağırlandığının altını çizen Bakan Ersoy, bu rakamın geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 13,95 oranında artışa denk geldiğini, Türkiye turizminin bundan sonra da yoluna rekorlarla devam edeceğini ifade etti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.