Bağlıkaya'dan 30 kişilik ekiple Karadeniz çıkarması

TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, kendisine eşlik eden 30 kişilik Değişim Hareketi grubunun da katılımıyla, Trabzon’da kahvaltılı bir toplantı gerçekleştirdi.

31/12/2019 23:40
Bağlıkaya'dan 30 kişilik ekiple Karadeniz çıkarması

Sektör sorunlarının konuşulduğu toplantıda, 76 Acenta temsilcisiyle bir araya gelen Bağlıkaya’ya Trabzonlu meslektaşlarının yanı sıra Karadeniz basını da büyük ilgi gösterdi. Son derece verimli geçen toplantıda projelerinden de bahseden Firuz Bağlıkaya, “Hak ve menfaatimizi koruması gereken TÜRSAB, sektöre girmeyi özendiren bir kurum haline geldi.

Dışarıdaki insanlara, bu sektörün ne kadar karlı, cazip ve güzel olduğunu anlatarak her geçen gün karşımıza yeni rakipler çıkarıyor. Bizim dönemimizde canı isteyen Seyahat Acentası kuramayacak. Yasal düzenlemelerle bu gidişata dur diyeceğiz.” dedi.

Koltuk kaygısı yaşayan mevcut yönetimin, tüm enerjisini bu yönde harcadığına dikkat çeken Firuz Bağlıkaya: “ Dünyada istikrarlı bir şekilde büyüyen turizm sektörünün son yıllarda ülkemizde büyük güçlüklerle karşılaştığını biliyoruz. Hızla gelişen iletişim sektöründe; pazar payları şaşırtıcı ölçülerde artan teknoloji şirketlerini izliyoruz.

Yapay zekanın; müşterilerin beğenilerini sınıflandırarak, kişiye özel sınırsız alternatifler sunması ve bunları her an son kullanıcıya iletmesiyle başlayan yeni bir dönemde yaşıyoruz. Kısaca özetlersek; sınırlarımızda sorunlar olmasa da bu gelişmeler nedeniyle sektörümüz bazı güçlükler yaşayacaktı. Sektörün global sorunları, ülkemizin kendine has sorunları, TÜRSAB’daki temsil ve yönetim sorunları üst üste geldi ve Seyahat Acentacılığı bugünlere geldi” diye konuştu.

35 yıl boyunca sürdürdüğü Seyahat Acentacılığı mesleğinin, ilk kez bu kadar büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldığına tanık olduğunu belirten Bağlıkaya: “TÜRSAB’ın yönetimi bu değerlendirmeleri zamanında yapabilseydi, belki de burada bambaşka konuları konuşacaktık.

Paylaştığım gelişmelerin, mesleğimizi üzerindeki etkilerini olumluya çevirmek için uygulayacağımız en akıllı yöntem 'Değişim'dir.  Teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek, bu değişime uygun yeni yapılanmayı TÜRSAB’dan başlatmak, en acil görevimizdir.” dedi.

“Mesleğinizi değiştirmeyin, Başkanınızı değiştirin.” mesajıyla sözlerini noktalayan Firuz Bağlıkaya, alkışlar eşliğinde salondan ayrıldı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.