Azur Air üç havalimanında rekor kırdı

Gazipaşa, Dalaman ve Antalya Havalimanları'nın açıkladığı verilere göre, üç havalimanında da en çok turist taşıyan havayolu, Azur Air oldu.

11/10/2018 13:19
Azur Air üç havalimanında rekor kırdı

Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyılarına gelen yolculara hizmet veren havalimanlarının 2018 in Ocak- Eylül dönemindeki yolcu kapasiteleri belli oldu. Yusuf Zengin imzalı habere göre; Gazipaşa, Dalaman ve Antalya Havalimanları’nın açikladığı verilere göre, üç havalimanında da en çok turist taşıyan havayolu Azur Air oldu.

Buna göre, Azur Air, Antalya Havalimanı’na inen 28 havayolunun önüne geçerek yılın ilk dokuz ayında 600 Bin'e yakın turist taşıdı. Gazipaşa Havalimanı tarafından açıklanan verilere göre ise, Azur Air 80 Bin'in üzerinde yolcu taşıyarak kesin birinci oldu.

Azur'a Rusya'dan “Yılın En Iyi Charter Havayolu” ödülü

Çeşitli tatil destinasyonlarına charter ve tarifeli uçuşlar yapan Azur Air Havayolları, 2016 da ve 2017 de Rusya’da “Yılın En Iyi Charter Havayolu” ödülünü aldı.

2017 yılında taşınan yolcu ve yapılan uçuş sayısı kriterlerine göre Azur Air, Rusya’nın en büyük charter havayolu olma özelliğini taşıyor. Ayrıca Azur Air, Rusya’nın en geniş uçuş ağına sahip charter taşıyıcısı konumunda bulunuyor.

Yorumlar