Azimut Hotels, Avrupa’daki faaliyetlerini durdurma kararı aldı

Son yıllarda Rusya'dan yurt dışına çıkış yapıp başarıyla büyüyen otel zinciri Azimut Hotels, Avrupa’daki faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

09/03/2023 11:52
Azimut Hotels, Avrupa’daki faaliyetlerini durdurma kararı aldı

Son yıllarda Rusya'dan yurt dışına çıkış yapıp başarıyla büyüyen otel zinciri Avrupa’daki faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Türkrus'ta yer alan habere göre, Aleksandr Klyaçin’e ait olan ve Avrupa’da daha önce 20’den fazla oteli bulunan Azimut Hotels, Avrupa ülkelerindeki faaliyetlerini tamamen durdurmaya hazırlanıyor.

Klyaçin’in varlıklarını yöneten Gleden Invest şirketinden yapılan açıklamada, Azimut Hotels’in bir yıl içinde Avrupa pazarından çıkma kararı aldığı aktarıldı.

Avrupa’da Azimut markasıyla faaliyet gösteren yalnızca üç otel kaldı

Şirketin geçen yaza kadar Almanya ve Avusturya’da sekiz oteli bulunurken, bugün ise Avrupa’da Azimut markasıyla faaliyet gösteren yalnızca üç otel kaldı. Azimut Hotels basın servisi de şirketin Avrupa’daki otellerin bir kısmıyla sözleşmelerini durdurduğu doğrulandı.

Diğer yandan şirketin önümüzdeki yıllarda İsrail’de iki yeni otel açmayı planladığı belirtildi. Klyaçin’e ait Gleden Invest Rusya gayrimenkul sektöründe en büyük şirketlerden biri. Şirketin portföyünde toplam alanı 800 bin metrekareden fazla ofis, konut ve depo bulunuyor. 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.