Avrupa'da seyahat etme isteği arttı

Bu yüksek sezonda küresel seyahat trendlerini inceleyen Allianz Partners Uluslararası Tatil Güven Endeksi’ne göre; Avrupa pazarlarında tatile çıkma isteği İtalyanlar, İspanyollar ve Avusturyalılar arasında yüksek.

16/06/2022 09:32
Avrupa'da seyahat etme isteği arttı

Bu yüksek sezonda küresel seyahat trendlerini inceleyen Allianz Partners Uluslararası Tatil Güven Endeksi’ne göre; Avrupa pazarlarında tatile çıkma isteği İtalyanlar, İspanyollar ve Avusturyalılar arasında yüksek. Fiyatların artması turistlerin bavullarını toplamaya karar vermelerinin önündeki en büyük engel olarak görünüyor.

Sigorta şirketinin endeksine göre, İtalyanların %92’si bu yaz seyahat etmeyi planlarken onu İspanyollar (%89), Avusturyalılar (%87), İngilizler (%85), İsviçreliler (%83) ve Amerikalılar (%82) izliyor. Bu ülkeleri şunlar izliyor: Hollandalılar (%79), Fransızlar (%79) ve Almanlar (%78).

Ortalama harcama ne kadar?

Ortalama seyahat harcaması en yüksek 3.061 Avro ile Amerikalı turistlerde. İngilizler (1.823 avro) ve Almanlar (1.680 avro) onu izliyor. İtalyanlar ve İspanyollar seyahat etmeye en istekli iken, seyahat başına 1.607 ve 1.585 Avro harcamayı düşünüyor.

Öte yandan sağlık endişesi yurtiçinde tatile yönlendirmeye devam ediyor: Avusturyalıların %58’i, İsviçrelilerin %57’si ve İngilizlerin %42’si yurtdışına seyahat planlarken, İtalyanların %81’i, İspanyolların %75’i ve Amerikalıların %67’si tatillerini kendi ülkenizde geçireceklerini söylüyor.

Diğer yandan ankete katılanların yarısı (%50), seyahat maliyetlerindeki olası artışın onları bu yıl yaz tatillerini azaltmaya itebileceğini söylüyor. Yüzde 47’si ise, kişisel mali durumları nedeniyle tatil planını değiştirebilecek.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.