Atrax-Aquafun, 87 ülkeden 18 bin 960 ziyaretçiyi buluşturdu

Tureks Fuarcılık tarafından bu yıl 11'incisi düzenlenen Uluslararası Eğlence, Park, Spor ve Rekreasyon Alanları Endüstrisi Fuarı ATRAX-AQUAFUN, İstanbul Fuar Merkezi’ nde 50 bin metrekarelik alanda 18 bin 960 ziyaretçiyi ağırladı.

17/01/2024 13:34
Atrax-Aquafun, 87 ülkeden 18 bin 960 ziyaretçiyi buluşturdu

Eğlence ve rekreasyon sektörünün lider firmaları ve nitelikli satın almacılarını bir araya getiren fuara, 2 bin 840 uluslararası ziyaretçi katılım sağladı. ATRAX-AQUAFUN 2024 başta; Ortadoğu, Balkan ülkeleri, Kafkas ülkeleri, Afrika ülkeleri, Rusya, Ukrayna ve Avrupa olmak üzere 87 ülkenin ziyareti ile sektördeki iş birliği ve ihracat olanaklarının geliştirildiği zengin bir deneyim sundu.

Uluslararası Eğlence, Park, Spor ve Rekreasyon Alanları Endüstrisi Fuarı ATRAX-AQUAFUN, 50 bin metrekarelik alanda 5 ayrı holde, 352 firmanın katılımı ile gerçekleşti. Öncelikli hedefi markaları uluslararası pazarlar ile buluşturmak olan fuar, Türkiye’de üretim yapan yerli ve yabancı markaların yanı sıra ürün ve teknolojileri ile dış pazarlardan pay almayı hedefleyen işletmeler için de önemli fırsatlar oluşturdu. Fuar aynı zamanda yurtdışında hedeflenen pazarlardan katılan alıcı firmalarla Türk markaları arasında iş birlikleri oluşturulmasına zemin hazırladı.

“ULUSLARARASI KATILIMCILAR VE ZİYARETÇİLER SEKTÖRE İVME KAZANDIRDI”

Tureks Uluslararası Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı ve Fuar Organizatörü Nergis Aslan, hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için verimli bir platform oluşturduklarını vurgulayarak; “ATRAX-AQUAFUN Fuarı’nda oldukça başarılı bir yıl geçirdik. Bu yıl fuarı 11. kez düzenledik ve her geçen sene katılımcı sayımızı ve uluslararası ziyaretçi sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Toplamda 352 katılımcı firma olmak üzere 41 uluslararası katılımcı firma da fuara katıldı.

Uluslararası katılımcıların sayısı da oldukça dikkat çekiciydi, 19 farklı ülkeden gelen katılımcılarla sektördeki iş birliği ve ihracat olanaklarını geliştirdik. Ayrıca 87 farklı ülkeden uluslararası ziyaretçileri fuarımızda ağırladık. 5 farklı salonda ziyaretçiler ile buluştuk ve onlara eğlence, park, spor ve rekreasyon alanlarındaki yenilikleri sunma imkanı sağladık.

Gelecek senelerde fuarımızın daha da büyümesini ve uluslararası alanda daha fazla dikkat çekmeyi hedefliyoruz. Eğlence, park, spor ve rekreasyon alanları endüstrisinin önemli bir fuarı olmaya devam edeceğiz ve sektörün gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.